Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > 19 ознак проблем з щитовидкою

19 ознак проблем з щитовидкою

Щитовидна залоза, яка знаходиться в області шиї і має форму метелики, може мати драматичне вплив на величезну кількість функцій тіла, і якщо ви – жінка, якій за 35, то у вас високий ризик хвороби щитовидки – за деякими оцінками, більше 30%.

У жінок проблеми з щитовидною залозою спостерігається частіше, ніж у чоловіків в 10 разів, – каже медик Робін Міллер.

Багаторічний досвід роботи ендокринологів показує, що чим раніше звернувся пацієнт зі своєю проблемою, тим з великим клінічним ефектом і меншими економічними витратами можна йому допомогти на найсучаснішому рівні. Хворобу завжди краще попередити ніж лікувати. Все про щитовидку,узлы в щитовидной железе , симптоми захворювання, профілактику та лікування Ви можете відвідавши наш сайт. У нас – корисна інформація та відповіді на всі Ваші запитання ! Будьте здорові !

 

Щитовидна залоза

Розташована над «адамовим яблуком», ця залоза виробляє специфічний гормон – тиреоїдний (ТН), який регулює, крім усього іншого, температуру вашого тіла, метаболізм і серцебиття. Проблеми можуть початися тоді, коли ваша гіперактивність або навпаки, недостатньо активно. Якщо щитовидка працює слабо, то вона виробляє занадто мало ТН, якщо ж вона гіперактивність, то занадто багато. Через що щитовидка може вийти з ладу? Це можуть бути генетичні причини, аутоімунні атаки, вагітність, стрес, недостатнє харчування або токсини у навколишньому середовищі, однак експерти в цьому не дуже впевнені. Оскільки тиреоїдних гормонів з тілі повно – від мозку до кишок – діагностування захворювання може виявитися непростим завданням. Нижче представлені ознаки того, що ваша щитовидка може бути не в порядку.

1. Ваші сили виснажені

Відчуття втоми і відсутності енергії пов’язано з багатьма причинами, проте всі вони мають відношення до гіпотеріоз – захворювання, при якому тиреоїдних гормонів виробляється недостатньо. Якщо вранці або протягом усього дня після нічного сну ви все одно відчуваєте втому, це може вказувати на те, що ваша щитовидка може працювати недостатньо активно. Якщо в кровообігу і клітинах циркулює дуже низька кількість гормонів щитовидної залози, то це означає, що ваші м’язи не отримують сигналів до початку роботи. «Найперший із сигналів, який я бачу, це втома,« – говорить доктор Міллер.

2. Ви пригнічені

Незвичайне почуття депресії або печалі також може бути симптомом гіпотиреозу. Чому? Тому що продукуючи занадто мало гормонів, щитовидка може впливати на рівень нейромедіатора «гарного самопочуття» – серотоніну – у мозку. Якщо щитовидка недостатньо активна, то інші системи тіла також «скочуються», і тому не дивно, що наш настрій теж падає.

3. Нервозність і тривожність

Почуття тривожності пов’язано з гіпертиреозом, коли щитовидна залоза виробляє занадто багато тиреоїдних гормонів. Переповнюючись постійними сигналами «все- системи – вперед!», Ваш метаболізм і все тіло може перевозбудіться. Якщо ви відчуваєте так, як ніби ви не можете розслабитися, то ваша щитовидка може працювати гіперактивно.

4. Змінився апетит і смакові переваги

Збільшився апетит може говорити про гіпертиреозі, коли занадто велика кількість вироблених гормонів може змусити вас відчувати голод постійно. Єдина відмінність і, можна сказати, «плюс» цього в тому, що в цьому випадку неполадки в роботі щитовидки через її гіперактивності компенсують використання зайвих калорій внаслідок посиленого апетиту, тому людина в кінцевому підсумку ваги не набирає.

З іншого боку, недостатня активність щитовидної залози може створити плутанину у вашому сприйнятті смаків і запахів.

5. Нечітке мислення

Звичайно, нечітке мислення може бути наслідком недосипання або старіння, однак когнітивні здібності можуть отримати значний удар і в наслідок неполадок в роботі щитовидки. Занадто високий рівень тиреоїдних гормонів (гіпертиреоз) може ускладнювати концентрацію, а надто низький (гіпотиреоз) може призвести до забудькуватості і «туманності в мисленні». «Коли ми лікуємо пацієнтів від гіпотиреозу, вони часто дивуються тому, наскільки швидко у них проходить ця« туманність »в голові, і наскільки гостріше стають їхні почуття,« – говорить доктор Міллер. «Багато жінок думають, що це щось супутнє в період менопаузи, хоча насправді це проблеми з щитовидкою.»

6. Втрата інтересу до сексу

Слабкий або відсутній  інтересу до сексу може бути побічним ефектом хвороби щитовидної залози. Низький рівень гормонів може викликати низьке лібідо, однак при цьому загальний вплив інших гіпотіреозних симптомів – нестача енергії, болю в тілі – також можуть грати свою роль в цьому питанні.

7. Перед очима все тремтить

Це «тремтіння» може з’явитися внаслідок прискореного серцебиття. Вам може здаватися, що серце тріпоче або пропускає удар-другий, або б’ється занадто важко або занадто швидко. Ви можете відзначити такі відчуття і на своєму зап’ясті або на місця заміру пульсу на горлі або шиї. «Трепет» серця або сильне серцебиття може бути ознакою того, що ваша система переповнена гормонами (гіпертиреоз).

8. Сухість шкіри

Суха шкіра, якщо вона ще й свербить, може бути ознакою гіпотиреозу. Зміни в текстурі і зовнішньому вигляді шкіри найімовірніше відбувається через уповільнення метаболізму (який викликається низьким рівнем гормонів), що може зменшити потовиділення. Шкіра без достатньої кількості рідини може швидко ставати сухою і починає лущитися. Крім того, нігті стають ламкими і на них з’являються об’ємні поздовжні смуги.

9. Кишечник став працювати непередбачувано

Люди з гіпотиреозом іноді скаржаться на запори. Недостатня робота щитовидки викликає уповільнення процесів травлення.

«У вашому кишечнику немає ніякого руху,« – говорить доктор Міллер. «Це один з трьох основних симптомів гіпотиреозу, спостережуваних мною.»

З іншого боку, занадто висока активність щитовидної залози може викликати діарею або більш часте рух в кишечнику. Все це може бути ознакою гіпертиреозу.

10. Змінилася періодичність менструацій

Більш тривалі менструальні періоди з великими виділеннями і болями можуть бути ознакою гіпотиреозу, коли виробляється недостатня кількість гормонів. Періоди між менструацією можуть скоротитися.

При гіпертиреозі високий рівень TH викликає різного роду нерегулярність менструацій. Періоди коротше або довше, менструація може пройти в зовсім незначній кількості. «Я завжди запитую моїх пацієнтів про їх циклах і їх регулярності» – говорить доктор Міллер. Вона виявила тісний взаємозв’язок між нерегулярними циклами і проблемами з щитовидкою. А якщо місячні проходять дуже важко, то вона перевіряє ще й на анемію.

11. Біль у кінцівках і м’язах

Іноді такий біль пояснюється посиленою роботою м’язів і кінцівок. Однак якщо ви відчуваєте безпричинне і несподіване поколювання, оніміння або просто біль – в кистях, ступнях, ногах або руках – це може бути ознакою гіпотиреозу. З часом, недостатній рівень тиреоїдних гормонів може зруйнувати нерви, які посилають сигнали від вашого головного і спинного мозку по всьому тілу. Це виражається в таких «непояснених» поколювання і болях.

12. Високий кров’яний тиск

Підвищення тиску може бути симптомом хвороби щитовидки. Виною тому може бути і гіпотиреоз, і гіпертиреоз. За деякими оцінками, люди, які страждають гіпотиреозом, мають в 2-3 рази вище ризик розвитку гіпертонії. Згідно з однією з теорій, низька кількість тиреоїдних гормонів можуть уповільнювати серцебиття, що може впливати на силу виштовхування крові і гнучкість стінок судин. І те й інше може викликати підвищення кров’яного тиску.

13. Температура на нулі

Відчуття холоду або озноб можуть мати коріння в гіпотиреозі. Неактивність систем організму внаслідок низького рівня гормонів означає наявність меншої кількості енергії в організмі, яка спалюється клітинами. Менше енергії одно менше тепла.

З іншого боку, занадто активна щитовидка сприяє тому, що клітини спалюють занадто багато енергії. Тому люди з гіпертиреозом іноді відчувають жар і рясно потіють.

14. Хрипота і дивні відчуття в шиї

Зміни в голосі або відчуття «грудки в горлі» може бути ознакою неполадок в роботі щитовидки. Один зі способів перевірити це – гарненько оглянути шию на предмет будь-яких ознак збільшення щитовидки. Ви можете самі перевіряти свою щитовидку, слідуючи таким рекомендаціям:

Візьміть дзеркальце в руку і, дивлячись на горло, попийте води. Ваше завдання – стежити за появою будь-яких опуклостей або виступів в області щитовидки, яка знаходиться нижче «адамового яблука» і вище ключиці. Можливо, вам доведеться виконати це кілька разів, щоб зрозуміти, де насправді знаходиться щитовидка. Якщо ви помітите якісь горбки або щось підозріле – зверніться до лікаря.

15. Збої в режимі сну

Весь час хочете спати? Це може бути через гіпотиреозу. «Недопрацьовує» щитовидка може уповільнити функції тіла настільки, що сон (навіть у денний час) може здатися блискучою ідеєю.

Не можете заснути? Це може бути через гіпертиреозу. Високий рівень гормонів може виражатися в тривожності і прискореному пульсі, що може утруднити відхід до сну або навіть стати причиною пробудження посеред ночі.

16. Збільшення у вазі

Плюс два розміри в одязі – причин цієї обставини така безліч, що малоймовірно, що ваш доктор стане розглядати надбавку в усі як симптом потенційного захворювання щитовидки. Однак, надбавка у вазі є одним з основних сигналів до необхідності перевірки щитовидки для доктора Міллер. «Пацієнти кажуть, що вони їдять не більше, ніж зазвичай, однак при цьому вони все одно додають у вазі,« – каже вона. «Вони роблять вправи, проте нічого не змінюється. Вони не можуть його скинути. “Майже завжди причина – в щитовидці, говорить Міллер.

З іншого боку, несподівана втрата у вазі може сигналізувати про гіпертиреозі.

17. Волосся стоншується або випадає

Сухе, ламке волосся або навіть випадання волосся може бути ознакою гіпотиреозу. Низький рівень гормонів порушує цикл росту волосся і переводить багато фолікули в режим «відпочинку», що виражається в випаданні волосся. «Іноді навіть по всьому тілу і, в тому числі і брови.” «Багато пацієнтів говорять про випадання волосся,« – говорить Міллер. Вони кажуть, “мій перукар каже, що у мене випадає волосся і мені потрібно запитати у лікаря про стан моєї щитовидки. ” У перукарнях більше обізнані про проблеми щитовидки, ніж деякі лікарі! ”

Надлишок тиреоїдних гормонів також може впливати на кількість ваших волосся. Симптоми гіпертиреозу, які відображаються на волоссі, зазвичай виражаються в истончении волосся тільки на голові.

18. Проблеми з вагітністю

Якщо ви тривалий час безуспішно намагаєтеся завагітніти, то можливо це відбувається через надлишок або нестачу гормонів щитовидки. Труднощі із зачаттям пов’язані з високим ризиком недіагностованих проблем з щитовидкою. Як гіпотиреоз, так і гіпертиреоз можуть втручатися в процес овуляції, що впливає на здатність до зачаття. Хвороби щитовидки також призводять до проблем, які виникають під час вагітності.

19. Високий рівень холестерину

Високий рівень ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), який не залежить від дієти, вправ або прийнятих медикаментів, може мати відношення до гіпотиреозу. Підвищення рівня “поганого” холестерину »може побут викликано« недоробкою »щитовидки і бути причиною занепокоєння. Якщо гіпотиреоз не лікувати, то він може привести до проблем з серцем, в тому числі і до серцевої недостатності.