Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Аутоімунні Захворювання. Жертва – Будь-яка Система або Орган!

Аутоімунні Захворювання. Жертва – Будь-яка Система або Орган!

Аутоімунні захворювання виникають, коли імунна система організму перестає працювати правильно і озброюється проти рідних і близьких. Організм мстить таким чином людині за те, що він його не береже і зношує. Ревматоїдний артрит, вітіліго, міокардити, ревматизм серця, тиреоїдит, псоріаз, діабет – все це діагнози, які ставлять при розвитку аутоімунних захворювань в організмі. Перераховувати можна і далі, хвороб таких дуже багато.

Ревматологи, ендокринологи, неврологи і лікарі інших спеціалізацій вже більше півстоліття намагаються знайти точні причини аутоімунних захворювань. Головна з них – збій імунної системи, який відбувається після серйозної вірусної, рідше бактеріальної інфекції організму.

Аутоімунні захворювання розвиваються в такому порядку:

1. Вірус, потрапляючи в клітини, змінює їх структуру. Імунітет активно бореться із зараженими клітинами. Людина не дає організму в цей момент достатньо часу, щоб повністю вилікуватися, хвороба затягується, імунітет звикає знищувати клітини того чи іншого органу (серця, суглобів, легень, крові – того органу, який заражений вірусом). У підсумку велика кількість клітин органу піддаються руйнуванню, орган перестає справлятися зі своїми функціями, починається запальний процес тканин.

2. Тканини руйнуються, їх частинки потрапляють в кров, в якій у великій кількості містяться антитіла, які виробляє імунітет на ці тканини. Природно, ці частинки знову сприймаються організмом як вороги і імунна система ще більше починає руйнувати і без того збуджений орган. Процес замикається. Виникає аутоімунна реакція.

Крім недбалого ставлення до свого здоров’я, аутоімунні захворювання можуть виникнути і з інших причин. Клітини бактерій, що заражають організм, можуть бути спочатку схожі на клітини органів людини. У результаті імунітет просто збивається через однакового будови і продовжує боротися зі шкідником, навіть коли він уже знищено. Бактерій немає, а схожі клітини в організмі залишилися. Саме вони стають жертвами нападу вироблених антитіл.

Іншими зовнішніми причинами захворювання є радіація, екологічне забруднення води і повітря, що призводить до мутацій в клітинах. Імунна система не терпить в організмі таких клітин і починає з ними боротьбу. Далі все йде за тим же сценарієм. Результат – аутоімунні захворювання, які передаються у спадок. Приклад – діабет, гемофілія, псоріаз та інші.

Лікування аутоімунних захворювань проходить дуже складно. Фактично ці хвороби є невиліковними, можливо лише уповільнити процес руйнування органу. Для цього періодично необхідно чистити кров від антитіл сорбентами. При дуже тяжких випадках вдаються до придушення імунітету, щоб уповільнити вироблення антитіл. Однак це веде до ослаблення всього організму.

Лікування аутоімунних захворювань за допомогою медикаментів спрямоване насамперед на підтримку порушених функцій схильних атаці органів. Так, наприклад, при аутоімунних захворюваннях ендокринної системи (підшлункової, щитовидної залоз, яєчників) призначають довічний прийом синтетичних гормонів, які вже не в змозі виробляти пошкоджені залози (естроген, інсулін, тироксин).

При артритах часто виписують нестероїдні ліки, які уповільнюють запальні процеси, зменшують больові відчуття в суглобах, однак не зупиняють, а іноді навіть прискорюють процес руйнування тканин.

Лікувати аутоімунні захворювання повинен дуже компетентний фахівець, так як багато медикаменти викликають важкі побічні ефекти, які іноді бувають навіть небезпечніша, ніж саме захворювання. Так, наприклад, при неправильному прийомі гормонів щитовидної залози може вийти з рівноваги вся ендокринна система, що призведе в результаті до збою всього організму.

Більшість людей, які страждають аутоімунними захворюваннями, змушені просто змиритися з тим, що таке сталося і навчитися жити з ними, в міру допомагаючи організму справлятися з порушеними функціями і берегти своє здоров’я від нових інфекцій.