Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > БОЛІ У ЧОЛОВІКІВ ВНИЗУ ЖИВОТА

БОЛІ У ЧОЛОВІКІВ ВНИЗУ ЖИВОТА

Кожна людина в своєму житті відчувала біль у нижній частині живота. Болі внизу живота у чоловіків бувають значно рідше, ніж у жінок. І це може бути ознакою декількох серйозних захворювань. У такому випадку необхідно якомога швидше відвідати лікаря – андролога або уролога. Найчастіше причинами звернень до лікаря бувають тягнучі болі і ріжучий біль внизу живота у чоловіків.
Чому ж болить низ живота у чоловіка?

 

У житті кожного чоловіка настає час, коли йому необхідні відповіді на дуже складні питання. Але ось кому ці питання задати і кому довіритися – багато чоловіків досі відтягують візит до лікаря. Хтоcь даремно боїться, а комусь давно пора на прийом. На найактуальніші питання, що стосуються чоловічого здоров’я відповість наш медичний портал http://medportal.su/.  Болі внизу живота у чоловіків це не вирок ! Відвідайте наш сайт http://medportal.su/boli-vnizu-zhivota-u-muzhchin-sleva-sprava-prichiny-lechenie   і дізнайтесь все про що знаємо ми !

 

 

Якщо прояв болю живота відчувається ліворуч, то це може говорити про запалення

 • статевих органів
 • кишечника в зоні поперечної ободової кишки
 • кишечника в зоні сигмовидної кишки
 • лівої нирки

Якщо прояв болю відчувається праворуч, то це може говорити про проблеми в

 • внутрішніх статевих органах
 • апендиксі
 • у висхідному відділі ободової кишки
 • сліпій кишці
 • в нижньому відділі клубової кишки
 • правій нирці
 • Колючий біль, спазми внизу живота можуть бути наслідком отруєння свинцем, можуть спостерігатися у хворих на діабет під час перших стадій коми, при порфириновой хвороби.

 

Особливості болів внизу живота

Болі внизу живота у чоловіків оманливі. Часто перші відчуття болю локалізуються не в місці знаходження уражених органів. Перша біль розмита (дифузна), тільки через кілька годин біль локалізується в певній ділянці. Наприклад, при апендициті спочатку може хворіти біля пупка або під ложечкою. У разі відсутності своєчасного лікування при розвитку перитоніту біль знову може поширитися по всьому животі.

Є захворювання не зв’язані з черевною порожниною, при яких у чоловіків відчуваються різкі або тягнуть болі внизу живота, а не рідко після сексу.

Біль внизу живота у чоловіків може говорити про такі захворювання:

 • Часта причина болі внизу живота запалення внутрішніх органів, які знаходяться вище в очеревині. Рідина, яка утворюється в місцях запалення, потрапляє в тканини і поширюється вниз. Яскравий приклад – запалення апендикса; при виникненні хвороби біль локалізується у пупка, а потім виникає внизу живота, може з’явитися озноб, блювота.
 • Біль, який виникає на стінці сигмовидної кишки при перфорації патологічного випинання, схожа на біль при гострому апендициті; Біль відчувається по всьому низу живота.
 • Вражена грижа ще одна причина сильного болю внизу живота. Дуже болюча, і її можна визначити простим пальпірованіі.
 • При непрохідності кишечника біль концентрується в районі пупка або внизу живота. Спочатку епізодичні напади ріжучої болі, потім біль стає постійним і тупий.

Хвороби сечостатевих органів і сечовивідних шляхів.

 1. Аналіз сечі і пієлографія (рентгенологічне дослідження) можуть виявити камені в нирках, пієлонефрит. При пієлонефриті різкі, болісні болі внизу живота. При циститі часті позиви на сечовипускання.
 2. Гостра, ріжучий біль, при затримці сечовипускання говорить про проблеми з передміхурової залозою. Часто хвороба протікає в прихованій формі або болі списуються на інші захворювання. Хвороба може проявитися після стресу, переохолодження, при порушенні кровообігу через неправильну роботи серцево-судинної системи. Запалення простати характеризується різями при сечовипусканні і тягнучим болем в нижній частині живота. Біль поширюється в яєчках, в області паху, промежини, з’являються проблеми з ерекцією. Аденома простати викликає болі внизу живота. Відбувається звуження сечівника через новоутворення.
 3. Варикоцеле – чоловіче захворювання, яке пов’язане з розширенням вен сім’яного канатика. Частіше з’являється з лівого боку, але буває з’являється одночасно справа і зліва. Біль виникає після фізичних навантажень.
 4. Орхит і орхоепідидиміт – запалення яєчок і їх придатків. Хвороба з’являється після інфекцій: грипу, свинки або скарлатини, або через запальних захворювань статевих органів: уретриту, простатиту і т.д. Симптоми захворювань: збільшення мошонки, шкіра її гладка і блищить; гострий біль у яєчках, дотик до них викликають різкий біль; при промацуванні ущільнення; висока температура; нудота; загальна слабкість; головний біль.
  болить низ живота у чоловіка

Лікування

Незалежно від характеру болю і часу її появи необхідно проконсультуватися у лікаря і пройти обстеження. Час говорить протии Вас, потрібно якомога раніше визначити які органи постраждали, і отримати необхідне лікування.

Якщо біль внизу живота у чоловіка супроводжується ознобом, температурою, нудотою, то необхідна госпіталізація хворого. «Швидку допомогу» варто обов’язково викликати, якщо біль сильна різка праворуч. У випадку, коли болю не доставляють особливих незручностей і припиняються тимчасово після прийому знеболюючих ліків, візит до лікаря можна нанести в найближчий робочий день. Біль внизу живота – серйозний симптом, його не варто ігнорувати.

Для полегшення стану можна випити знеболююче, чай і лягти в ліжко. Не можна ні в якому разі займатися самолікуванням, пити ті ліки, які комусь допомогли, приймати гарячу ванну, прикладати грілку. Якщо турбують болі внизу живота, треба звернутися до лікарів-спеціалістів: уролога, андролога, проктолога, гастроентеролога, хірурга.