Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Дитячий рак – який він?

Дитячий рак – який він?

Тотальна захворюваність дітей злоякісними пухлинами відносно невелика, приблизно на 100 000 дітей всього 15 випадків. Тобто, захворіти на рак ризикує 1 дитина з 450, у дорослих же цей показник в десятки разів більше.

Серед загальної кількості хворих на рак, діти до 15-ти років складають близько 2%. Але, тим не менше, щорічно в Росії виявляється від 4,5 до 6,5 тисяч дітей уражених злоякісними новоутвореннями. За Статистикою РАК – це 2-я за частотою дітей Причина смертності після насильницької смерті (самогубства, травматизму). Однак 80%  дитячих онкологічних захворювань повністю виліковні. Пов’язано це, перш за все з особливостями фізіології, гістології вражаючих дітей пухлин і, звичайно ж, своєчасному зверненні до лікаря.

Найбільш ефективним і радикальним методом лікування є видалення раку нирки. Залежно від розмірів, поширеності пухлинного вузла, його локалізації виконують видалення нирки (нефректомія) або висічення нирки з пухлиною в межах здорових тканин (резекція нирки). В клініці Біляка перацію з видалення раку нирки можна виконувати лапароскопічним методом, без великих розрізів і коротким періодом реабілітації. При найменшій технічній можливості ми максимально намагаємося зберегти нирку.  У нашій клініці проводиться лікування раку із застосуванням новітніх методик. Одне з основних напрямків роботи нашої клініки – лікування раку і діагностика пухлин різної локалізації. Наші фахівці використовують найсучасніші методи діагностики для виявлення пухлинних новоутворень і їх успішного лікування. Дізнайтесь детальніше тут !

 

Причини раку у дітей

В першу чергу варто відзначити, що причина будь-якого онкологічного захворювання – це генетична поломка всередині якоїсь клітини, що призводить до виникнення і неконтрольованого розмноження пухлинної тканини. Але якщо у дорослих можна виділити ряд факторів ризику, що призводять до подібних мутацій, то у дітей причинами розвитку раку є невеликі генетичні аномалії, найчастіше передані дитині від батьків.

Аномалії є у ​​більшості людей, тільки різниця в тому, що не всі вони здатні привести до розвитку раку. Фактори ризику, які діють на саму дитину (несприятлива екологічна обстановка, радіація, куріння) – не мають такого високого значення.

Слід пам’ятати: Багато генетичні захворювання, наприклад, такі як синдром Кляйнфельтера або синдром Дауна, анемія Фанконі асоційовані з досить великим ризиком розвитку онкологічних захворювань – РАК!

Класифікація онкологічних захворювань

У переважній більшості дітей вражає рак кровотворних органів (злоякісні лімфоми, лімфогранулематоз, лейкоз) – 70%. Дані пухлини називають гемобластозами. Набагато рідше зустрічаються пухлини ЦНС (центральної нервової системи), м’яких тканин і кісток. Найбільш рідкісним типами онкології у дітей є так звані “дорослі форми раку” – 3% (. Рак порожнистих органів, шкіри і т д.).

Діагностика раку у дітей

Діагностувати рак у дітей часом буває вкрай складно, тому що в багатьох випадках суб’єктивне самопочуття дитини навіть на пізніх стадіях цього страшного захворювання може залишатися цілком задовільним. Найчастіше пухлини виявляються абсолютно випадково, наприклад, при профілактичному обстеженні, тому регулярні диспансеризації надзвичайно важливі. При найменшій підозрі на онкологічне захворювання лікар-педіатр дитини направляє на проведення додаткових досліджень і аналізів.

Остаточний діагноз в більшості випадків встановлюється після проведення біопсії. За результатами біопсії уточнюють тип і стадію пухлини. Від стадії пухлини залежить безпосередньо і вибір методу лікування.

Лікування онкології у дітей

Злоякісними пухлинами у дітей займаються дитячий лікар-онколог і лікар-онкогематолог. Лікування раку проводиться в спеціалізованих онкологічних клініках, відділеннях великих дитячих лікарень, спеціальних НДІ, пристосованих для лікування саме дітей. Дитина після виписки зі стаціонару спостерігається у онколога в дитячому відділенні онкологічних диспансерів. Лікування раку кровотворних органів проводиться за допомогою консервативної терапії – хіміотерапії і променевої терапії. При лікуванні інших видів раку у дітей крім цього, використовується хірургічний метод. Можливість повного лікування забезпечується високою чутливістю пухлин дитячого віку безпосередньо до цитостатическим агентам.

Як правило, після основного курсу лікування діти потребують досить тривалої підтримуючої терапії і відповідно реабілітації.