Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Хвороби очей у людей: симптоми і лікування

Хвороби очей у людей: симптоми і лікування

Такі серйозні хвороби очей у людей, як катаракта, дистрофія сітківки або глаукома, можуть проявлятися лише банальною втомою. Як не пропустити початок захворювання і на що слід звернути увагу?

Хвороби очей: симптоми

Проблема полягає в тому, що неправильне або несвоєчасне їх лікування може викликати втрату зору.
Адже ці захворювання підступні і на перших порах протікають непомітно, майже не доставляючи ніяких незручностей.

Хвороби очей у людей поділяють на дві категорії. До першої належать ті, які розвиваються гостро і викликані попаданням в організм вірусів або бактерій. Друга – це хронічні патології, що виникають непомітно. Виявляються такі хвороби очей у людини випадково, наприклад, під час медогляду або при відвідуванні офтальмолога по напрямку від іншого фахівця.

Для того щоб уникнути проблем у майбутньому, якщо відчуваються якісь неприємні і незрозумілі відчуття в очах, треба відразу ж відправлятися до лікаря на обстеження, а не займатися самолікуванням. Коли мутніє кришталик, людина може не помітити цього відразу. При глаукомі у хворого є високий внутрішньоочний тиск, який викликає сльозотечу і наполегливі болі в очах. Проблеми від тривалої роботи за комп’ютером, до речі, проявляються такими ж симптомами. Дистрофія сітківки викликає поступове погіршення зору, і людина бачить прямі лінії, як зламані, вважаючи, що це тимчасове явище і скоро пройде. Перші рубці на світлочутливої оболонці ока, як правило, виявляються випадково на диспансеризації.

Хвороби очей у людей: прогноз

Дистрофія сітківки, катаракта і глаукома – три підступних захворювання, що призводять до невиліковних ускладнень. Правда, в даний час помутнілий кришталик видаляють хірургічно, замінюючи прозорою лінзою, і зір повертається.

Щоб не допустити цього краще завчасно звернутися до спеціалістів. Ось наприклад клініка Лазерная медицина проводить лікування лазером використовуючи надточне професійне обладнання. Детальніше про їх послуги читайте на сайті лазером.рф

При дистрофії сітківки зображення схоже на мозаїчне полотно. Якщо не лікуватися, то сформований рубець закриває центральну зону сітківки, залишаючи тільки периферичний зір. Причина цього захворювання – порушене кровопостачання. Як правило, це буває у літніх людей, що хворіють на атеросклероз судин.

Глаукома може спричинити за собою відмирання зорового нерва з причини підвищеного очного тиску, що порушує кровопостачання судин та живлення киснем.

Підступний комп’ютер

Розвиток короткозорості з порушенням акомодації – зараз основна проблема молоді.

Хвороби очей у людей при тривалому читанні, перегляді телевізора або роботи на комп’ютері – часте явище. Це відбувається через те, що окрема група м’язів виявляється переразвитой, а незадіяні в роботі м’язи поступово атрофуються, як будь-який незатребуваний орган. При своєчасному лікуванні баланс відновлюється повністю.

Як часто рекомендується перевіряти зір

Кожній людині слід відвідувати лікаря-офтальмолога раз на рік. При цьому необхідно обов’язково оглянути кришталик на предмет можливого розвитку катаракти; виміряти очний тиск, щоб виключити ймовірність виникнення глаукоми, обстежити очне дно (судини, зоровий нерв) і сітківку, щоб переконатися, що немає дистрофії. Хвороби очей у людей при своєчасній профілактиці можна вилікувати або хоча б призупинити розвиток важких наслідків.