Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Кава : користь чи шкода?

Кава : користь чи шкода?

 

Кава : користь чи шкода?

Кава : користь чи шкода?

Чи можна пити кофе.  Кофе : користь чи шкода? У пошуках відповіді на це питання проведено чимало досліджень . Сьогодні ми поділимося з вами найбільш цінною інформацією.

Хімічний склад кави

У складі сирого кавового зерна виділено 2 000 різних елементів , хоча при обсмажуванні деяка їх частина втрачається . Кава містить білки , вуглеводи , жири , органічні кислоти , а також мінеральні солі заліза , кальцію , калію , фосфору і вітаміни В1 , В2 і РР . Енергетична цінність чашечки несолодкого кави не перевищує 9 ккал.

Тонізуючі властивості продукту обумовлюються наявністю кофеїну. Одним з найбільш шкідливих елементів в зернах кави є смола бензопірену , кількість якої при обсмажуванні істотно збільшується.

Чи існує залежність від кави ?

Багато вчені запевняють , що кофеїн є наркотиком і саме він провокує виникнення залежності від ароматного напою. Цей елемент збільшує кількість гормону щастя ( серотоніну) і впливає на центр задоволення , розташований в мозку людини. Однак насправді кофеїн не може вважатися істинним наркотиком , оскільки призводить лише до фізичної , а не до психологічної залежності.

Чи існують протипоказання щодо вживання кави?

Лікарі не рекомендують вживати підбадьорливий напій при ішемічній хворобі серця , гіпертонії , атеросклерозі , глаукомі , а також при захворюваннях нирок і при підвищеній збудливості. Кава не варто пити дітям і людям похилого віку.

Раніше вважалося , що під час вагітності пити каву не можна ні в якому разі . Сьогодні лікарі вже не так категоричні. Майбутні мами іноді можуть себе побалувати філіжанкою підбадьорливого напою без жодного шкоди для здоров’я плоду. Важливо лише знати і дотримуватися міри .

Норми і правила вживання кави

Кава можна пити ні натщесерце , ні після надмірно ситної трапези . А ось перекусити бутербродом перед чашкою ароматного напою зовсім не завадить. Найкраще його вживати в першій половині дня.

Найбільш прийнятна норма споживання – 1-2 чашки в день. Збільшення порції до 4 -х чашок може привести до загострення вже існуючих проблем (особливо , пов’язаних травним трактом і серцево-судинною системою ) . Вчені стверджують , що надмірне захоплення бадьорить напоєм більш ніж на 70 % збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Великі дози кави можуть погіршити засвоєння кальцію, що надходить з їжею.

Кава і артеріальний тиск

Без будь-якого сумніву , гіпертонікам захоплюватися ароматним напоєм не варто , а ось людям зі зниженим тиском він принесе незаперечну користь ( при помірному вживанні ) . У здорової людини кави викликає лише короткочасне і незначне підвищення тиску , та й то , у міру звикання цей ефект слабшає або пропадає зовсім.

Корисні властивості кави

Тут ми виділили всі корисні властивості кави. Варто нагадати , що вони актуальні лише при помірному вживанні напою. Отже , кави:

– Стимулює діяльність мозку і серця;
– Позбавляє від втоми ;
– Покращує кровообіг ;
– Знижує ризик виникнення жовчнокам’яної хвороби і раку кишечника ;
– Пом’якшує напади астми і алергії ;
– Активізує діяльність кишечника ;
– В деякій мірі нейтралізує радіонукліди ;
– Прискорює обмінні процеси в організмі ;
– Покращує потенцію і продовжує сексуальну активність ;
– Позбавляє від депресії.

Пийте каву регулярно , але при цьому не зловживайте нею , і ароматний напій принесе вам одну лише користь.