Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Кленовий сироп – подарунок людині від природи

Кленовий сироп – подарунок людині від природи

Якщо ви хочете задовольнити свою пристрасть до солодкого, але ретельно стежите за фігурою і тому віддаєте перевагу підсолоджувати їжу не цукор, а медом або фруктозою, то ви по достоїнству оціните такий продукт харчування, як кленовий сироп.

Це традиційне канадське частування – справжнє чудо світу. Воно має консистенцію в’язкої світло-жовтої рідини з характерним солодким смаком. Проводять кленовий сироп із соку червоного або чорного клена. Він служить прекрасним підсолоджувачем і замінником цукру в десертах, а в деяких країнах традиційно використовується як самостійний продукт харчування.

Історія приготування кленового сиропу пішов своїм корінням до традицій північноамериканських індіанців, які використовували його і в їжу, і як ліки. Вони, за допомогою томагавків, робили надрізи на деревах точно так само, як ми з вами це часто робимо з березою навесні під час активного початку руху соків. Зібравши кленовий сік шляхом тривалого випарювання, видаляли з нього надлишки води до утворення густої, в’язкої рідини.

Так без додавання цукру виходив смачний і дуже солодкий кленовий сироп. У ті далекі часи цукор був досить дорогим продуктом, тому сироп із соку клена швидко набув широкого поширення серед перших колоніальних поселенців Північної Америки як його природний і дешевший замінник. До того ж, кленовий сік можна збирати круглий рік. Все це зробило кленовий сироп американським національним продуктом.

Це дійсно унікальний натуральний продукт, який на відміну від меду містить значно менше калорій, і при цьому (якщо знову ж таки його порівнювати з медом) має високу концентрацію мінералів, так необхідних нам для нормального функціонування організму. Судіть самі: всього дві чайні ложки кленового сиропу вагою в 13,3 г містять кальцій, хром, марганець, цинк, залізо, калій і т.д. (Більш детальна інформація за змістом мінералів, макро-і мікроелементів представлена в таблиці). Де ще зустрінеш таке поєднання мінералів з настільки високим їх вмістом в одному продукті?

Кленовий сироп. Склад (на 2 чайні ложки продукту):

Кальцій

8,93 мг

Хром

0,33 мкг

Мідь

0,01 мг

Залізо

0,16 мг

Магній

1,87 мг

Марганець

0,44 мг

Фосфор

0,27 мг

Калій

27,20 мг

Селен

0,08 мкг

Натрій

1,20 мг

Цинк

0,55 мг

Тепер трохи докладніше про користь цього продукту харчування. Пам’ятаєте, ми говорили, що індіанці використовували його як лікувальний засіб. Хоча вони тоді ще не знали, що всього лише 30 г кленового сиропу здатне на 22% задовольнити щоденну потребу організму у Марганці, який відповідає за відтворення енергії на клітинному рівні і є прекрасним антиоксидантом.

Також їм було невідомо, що цинк, що міститься в цій солодощі, допомагає знизити розвиток атеросклерозу, запобігти ендотеліальні пошкодження, значно поліпшити стан внутрішньої оболонки кровоносних судин і знизити холестерин.
Крім того, цинк і марганець є головними союзниками імунної системи.

Але це далеко не всі можливості, які таїть в собі кленовий сироп. Користь цього продукту добре знайома всім чоловікам, які відчувають проблеми, пов’язані з репродуктивною функцією. І знову-таки, основним помічником тут виступає цинк, нестача якого в чоловічому організмі може призвести до розвитку раку простати, а достатня кількість оного сприяє зменшенню простати, збільшення синтезу статевих гормонів і збереженню репродуктивної функції.

Ось який незвичайний , солодкий і корисний продукт був винайдений північноамериканськими індіанцями. Сьогодні його широко використовують в якості підсолоджувача для чаю та кави, яким він надає неповторний смак. Або для добавки до вівсяної каші, присмаченою родзинками та грецьким горіхом. Їм поливають фрукти, морозиво, бісквіти, оладки і додають в маринад, призначений для запікання сиру тофу і темпі.