Ви знаходитесь тут: Головна > ФІТНЕС > Ковзани: як вибрати ідеальні?

Ковзани: як вибрати ідеальні?

Ковзани: як вибрати ідеальні?

Ковзани: як вибрати ідеальні?

Сьогодні покататися на ковзанах можна не тільки в холодну пору року. Існує величезна кількість критих катків, де ви можете з комфортом провести час. Але як вибрати гарні ковзани, щоб отримувати задоволення від катання, а не думати про те, що ковзани вам тиснуть або просто не підходять вам.

Коли ви обираєте ковзани, зверніть увагу як зроблені леза. В аматорських моделях на них є зубчики на шкарпетці, і ззаду леза виступають від п’яти на 1,5-2 см.
Ковзани: професійні чи аматорські?
Відповідь на питання «як вибрати ковзани?» Починається з визначення рівня професійності. Наскільки впевнено ви стоїте на ковзанах, як часто ви збираєтеся на них кататися і, головне, який вид ковзанів вас цікавить? Адже ковзани для гри в хокей і для фігурного катання значно відрізняються один від одного. Крім того, оцінювати свої можливості на льоду потрібно максимально об’єктивно. Справа в тому, що клас у ковзанів теж буває різний: аматорські, напівпрофесійні і професійні.
Якщо ви збираєтеся кататися по вихідних з сім’єю або друзями, то вам потрібні аматорські ковзани. Якщо ви впевнено стоїте на них і займаєтеся фігурним катанням або хокеєм на аматорському рівні, то для вас підійдуть напівпрофесійні ковзани, якщо ж ви зайнялися цими видами спорту серйозно, то вам потрібно підбирати саме професійні ковзани. Справа тут не тільки в спеціальних матеріалах і технологіях, але і в ціні. Хороші професійні ковзани можуть обійтися вам у круглу суму.
Ковзани: шкіра або синтетика?
Якщо ви зібралися купувати ковзани, зверніть увагу на конструкцію цих самих ковзанів. Зовнішня частина черевика може бути зроблена зі шкіри, нейлону, поліуретану та інших синтетичних матеріалів. І в кожному з них є свої плюси і мінуси.
Шкіряні черевики завжди були і будуть популярні, так як вони, як і всяка шкіряне взуття, швидко приймає форму ноги і в наслідку ви вже не помічаєте їх у себе на ногах. Черевики їх шкіри більш теплі, але разом з тим швидко поглинають вологу. Що стосується шкіри штучної, то черевики з неї безперечно легше, чи не промокають і довго не втрачають зовнішній вигляд, але вони не так добре тримають тепло і в них ноги пріють.
Що стосується синтетики, то такий матеріал як СР93 розроблений з урахуванням усіх попередніх мінусів. Він робить черевики водостійкими, легкими і менш деформованими. Всередині у таких черевиків штучна замша, яка не вбирає піт і вологу, а підошва зроблена з пластику або гуми.
Ковзани: який розмір?
Аматорські ковзани, як вибрати їх у магазині? На лезах таких ковзанах присутні зубчики на шкарпетці, а ззаду ці самі леза виступають від п’яти на 1,5-2 см. При цьому каблук і носок повинні бути підняті в порівнянні з серединною частиною лез, це робить ковзани більш стійкими. Також всередині черевика в області щиколотки присутній м’яка підкладка, яка страхує ногу від подворачіванія. Що ж стосується аматорських ковзанів для прогулянок по вихідних, то зроблені вони найчастіше з пластика. Вони легкі та зручні, але жорсткої фіксації ноги в них не буде. Але зате в них є знімний чобіт з супінатором, який можна прати.
Хочете ковзани, як вибрати, не знаєте? Спробуйте їх спочатку надіти. Тут теж є свої правила, яких потрібно дотримуватися. Перед тим, як зашнурувати ковзани, посуньте стопу до п’яті черевика. Якщо ви відчуваєте, що п’ята «бовтається», то вам потрібно підібрати або ковзани іншого розміру, або інший повноти. Зашнурувати? Тоді встаньте прямо і відчуйте, де знаходяться ваші пальці. Вони повинні лише злегка торкатися внутрішньої поверхні черевика. Вибирайте ковзани так, щоб ви їх на ногах практично не відчували. Тому що найменший дискомфорт спочатку до кінця катання збільшиться в кілька разів, і тоді замість приємного проведення часу ви отримаєте понівечені ноги і зіпсований настрій.
Хочете придбати ковзани? Як вибрати, ми вам розповіли. За вами тільки відповідальний підбір ковзанів і приємні емоції на льоду в наслідку. Удачи!