Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Ліки від кашлю “Амброксол”: інструкція із застосування

Ліки від кашлю “Амброксол”: інструкція із застосування

Амброксол – це відхаркувальний муколтіческій препарат від кашлю. Він виступає в якості препарату, стимулюючого серозні клітини залоз, що знаходяться в слизовій оболонці бронхів за рахунок збільшення вмісту слизового секрету. Так, цей препарат відновлює баланс між серозним і слизовим компонентами мокротиння, яке було порушено. Ці ефекти, як наслідок, призводять до полегшеного відходженню і виведенню мокротиння, а також до зменшення кашлю.

Амброксол може мати кілька різних торгових назв. Одне з них – Амброксол Верте. Інструкція по застосуванню перераховує такі форми випуску цього препарату: сироп, розчин для проведення інгаляцій, а також для прийому всередину, таблетки, розчин для введення внутрішньовенно, капсули пролонгованої дії, шипучі таблетки, таблетки для розсмоктування.

Приймати препарат Амброксол інструкція із застосування рекомендує при хронічних і гострих хворобах дихальних шляхів, які супроводжує утворення і виділення підвищеного кількість в’язкого мокротиння (бронхоектатична хвороба, хронічні та гострі бронхіти, бронхіальна астма, супроводжується скрутним відходженням виділяється мокротиння, пневмонія, ХОЗЛ). Крім того, Амбраксол стимулює пренатальне дозрівання легенів. Також цей препарат призначають у разі виявлення респіраторного дистрес синдрому у дітей, які були недоношені, а також у новонароджених.

Є й протипоказання до прийому препарату Амброксол. Інструкція по застосуванню відносить до них вагітність (особливо 1 триместр), гіперчутливість, виразкові захворювання 12-палої кишки, виразка шлунка, судомний синдром, лактазная недостатність, вроджена галактоземія.

Іноді виникають деякі побічні дії при прийомі препарату Амброксол. Інструкція по застосуванню вказує, що більш часто серед них зустрічається алергічна реакція: ангіоневротичний набряк, висипання на шкірі і кропив’янка, в деяких випадках – анафілактичний шок і контактний алергічний дерматит. Більш рідко побічні ефекти проявляються в слабкості, головного болю, діареї, може відчуватися сухість на слизовій оболонці рота і дихальних шляхів, закрепах, екзантемою, дизурії. При тривалому і постійному застосуванні Амброксолу у великих дозах може виникати блювота, нудота і біль у шлунку. Якщо препарат швидко вводиться внутрішньовенно, може з’явитися задишка, відчуття заціпеніння, часті головні болі, адинамія, озноб, гіпертермія, зниження артеріального тиску.

При прийомі препарату Амброксол інструкція із застосування рекомендує дотримувати певний спосіб застосування і дозу. Приймати препарат треба одночасно з вживанням їжі, запиваючи при цьому малою кількістю води. Найбільш поширений Амброксол у вигляді таблеток. Дітям найчастіше призначають Амброксол сироп. Інструкція по застосуванню не є керівництвом до самостійного лікування. Зазначений у ній спосіб прийому – це лише рекомендовані дози прийому препарату. У будь-якому випадку перед вживанням цього лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем.

Слід зазначити, що, застосовуючи Амброксол, необхідно знати деякі особливі вказівки: препарат не треба приймати одночасно з іншими лікувальними засобами, спрямованими на лікування кашлю; беручи в період лактації Амброксол, грудне вигодовування необхідно перервати; з особливою обережністю необхідно приймати е%
D1? Від препарат людям, у яких є ниркова або печінкова недостатність; якщо Амброксол застосовується одночасно з антибіотиками, то це призводить до підвищеної концентрації антибіотика в тканинах легенів.