Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Ліки ‘Зовіракс’ (мазь). Інструкція

Ліки ‘Зовіракс’ (мазь). Інструкція

Препарат “Зовіракс” (очна мазь) відноситься до засобів для місцевого застосування в офтальмологічній практиці. Ліки високоефективно по відношенню до вірусу простого герпесу. Активний компонент – мікронізований ацикловір.

Після проникнення в інфіковані клітини діюча речовина фосфорилюється. Утворений в результаті активний ацикловір трифосфат впливає гнітюче на синтез ДНК вірусної клітини.

Після введення препарату діючий компонент швидко всмоктується в окологлазние тканини і епітелій рогівки, створюючи необхідну для знищення вірусу концентрацію під внутрішньоочної рідини. Активна речовина у незначній кількості виявляється в сечі. При цьому його концентрація не має терапевтичної значимості.

Ліки “Зовіракс” (мазь) інструкція рекомендує використовувати при кератиті, спровокованому вірусом герпесу (простого) першого і другого типу.

Препарат поміщають в нижній кон’юнктивальний мішок. Рекомендована кількість – смужка мазі в десять міліметрів. Частота використання – до п’яти разів на день (кожні чотири години). Після усунення симптомів патології ліки “Зовіракс” (мазь) спосіб застосування рекомендує використовувати ще протягом трьох діб.

Ліки може спровокувати деякі негативні ефекти. До побічних проявів препарату “Зовіракс” (мазь) інструкція відносить, зокрема, точкову поверхневу кератопатію (як правило, не вимагає призупинення лікування і усувається самостійно без ускладнень). Найбільш поширеним небажаним наслідком вважається відчуття легкого печіння (з часом усуваємо). Використання препарату може спровокувати в рідкісних випадках кон’юнктивіт, блефарит, алергічні реакції.

До протипоказань до використання ліки “Зовіракс” (мазь) інструкція відносить гіперчутливість до засобу валацикловір або ацикловір.

Під час вагітності доцільність використання медикаменту визначається лікуючим лікарем. Після проникнення в системний кровотік активна речовина надходить у грудне молоко. Однак, як показують дослідження, немовля може отримати незначну його кількість. Разом з цим використання препарату “Зовіракс” (мазь) інструкція рекомендує під час лактації узгодити з лікарем.

Медична практика не описує випадків передозування ліками.

При проведенні лікування препаратом “Зовіракс» не рекомендується використовувати контактні лінзи.

Ліки необхідно використовувати після розкриття упаковки протягом місяця.

Слід зазначити, що препарат багато пацієнтів застосовують не тільки для закладання в кон’юнктивальний мішок ока. Як відомо, часто симптоми герпесу проявляються в області навколо губ. Згідно відгуками, деяким пацієнтам нанесення препарату допомогло позбутися симптомів, а деякі не побачили ефекту.

До недоліків препарату відносять його відносно високу вартість і невеликий обсяг в тюбику. На думку фахівців, випускати препарат у більшому обсязі недоцільно, оскільки термін його зберігання у відкритому вигляді – не більше місяця.

Слід зазначити, що поява ознак герпесу, як правило, вказує на знижений імунітет. Для того щоб привести систему захисту організму в норму, необхідно адекватне лікування. Призначити грамотну терапію, підібравши необхідні препарати, може тільки фахівець.

Ліки “Зовіракс” вважається досить ефективним противірусним препаратом. Однак засіб не призначений для призначення без консультації з фахівцем. Перед використанням медикаменту необхідно прочитати уважно анотацію.