Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > “Мікомакс”: інструкція, аналоги, рекомендації

“Мікомакс”: інструкція, аналоги, рекомендації

Прийнято вважати, що “Мікомакс” – протигрибковий препарат для лікування молочниці у жінок. Безсумнівно, частка істини в цьому є. Зазвичай для лікування жіночого кандидозу (так називають молочницю лікарі), гінекологи прописують одноразовий прийом препарату «Мікомакс». Інструкція до препарату містить більш детальну інформацію про ці ліки.

З неї можна дізнатися, що “Мікомакс”, лікувальним речовиною якого є флуконазол, активно руйнує і пригнічує ріст цілого ряду мікроорганізмів. До них відносяться Histoplasma capsulatum, Candida spp,, Coccidioides immitis, Cryptococcus neoformans, безліч інших видів.

Як показує медична практика, ці організми здатні викликати захворювання не тільки у жінок, але й чоловіків, які дуже часто є носіями тієї ж молочниці. Причому мова про розбещеність або неакуратності не йде. Заразитися кандидозом жінка може через інфіковані предмети, через кишечник. Іноді хвороба виникає навіть при повній відсутності статевого життя, якщо імунітет жінки ослаблений. Природно, що при статевому контакті кандиди передаються від партнера до партнера. Ось чому для лікування молочниці лікарі призначають ліки не тільки жінкам, а й підбирають потрібну дозу препарату «Мікомакс» для чоловіків.

Слід зауважити, що, незважаючи на те, що для позбавлення від кандидозу і чоловікам, і жінкам часто буває достатньо однієї таблетки, часом виникає необхідність у збільшенні дози. Саме тому дозування ліків «Мікомакс», інструкція теж наполягає на цьому, повинен підбирати лікар.

Однак дані ліки ефективно не тільки для лікування грибкових інфекцій. “Мікомакс”, інструкція містить детальну інформацію про це, рекомендований:

· Для лікування інфекцій, викликаних криптококком. Зазвичай курс прийому таблеток триває близько двох місяців

· З метою профілактики повторного криптококового менінгіту, який уражує хворих на СНІД. У цьому випадку лікування триває кілька місяців.

· Для профілактики та лікування кандидозу статевих органів, порожнини рота або глотки, ураженні бронхо – легеневої системи. У цьому випадку лікування препаратом «Мікомакс», інструкція повідомляє про це, можна розпочати до отримання результатів посіву (аналізу). За їх результатами буде підбиратися лікувальна доза і тривалість курсу. Лікування може зайняти від одного дня до декількох тижнів.

· Для профілактики всіх видів грибкових інфекцій у онкологічних хворих та пацієнтів з доброякісними новоутвореннями.

“Мікомакс”, інструкція попереджає, може бути призначений дітям або пацієнтам похилого віку. У цьому випадку лікарі повинні з особливою увагою підбирати дозування.

Спостереження за хворими, які приймають дані ліки, показали, що при передозуванні “Мікомакса” може з’явитися блювота, нудота, галюцинації, розвинутися параноїдальна поведінка. У цьому випадку необхідно терміново їхати до клініки, здатну очистити організм за допомогою гемодіалізу та провести симптоматичне лікування.

Однак навіть при правильному дозуванні можуть з’явитися неприємні побічні реакції. Це диспепсія, запаморочення, порушення роботи печінки, діарея, блювота. Іноді, правда, дуже рідко, виникають алергічні реакції, з’являються судоми, аритмія, виникають збої в системі кровотворення.

Природно, що при появі таких симптомів препарат відміняється.

“Мікомакс”, інструкція попереджає, протипоказаний вагітним, «нирковим» і «печінковим» хворим.

Часто лікарям задають питання: «Чи є аналоги у чеського ліки« Мікомакс? ». Аналоги його випускаються в нашій країні (“Веро-Флуконазол”, “Флюкостат”), Словенії (“Дифлазон”), Франції (“Дифлюкан”), на Кіпрі (“Медофлюкон”), Угорщини (“Мікосіст”, “Нофунг”) , Туреччини (“Дісорел-Сановель”). В інших країнах випускаються аналоги “Мікомакса” з іншими назвами, так що труднощів з придбанням цих ліків не виникає ніколи.