Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > МРТ Головного Мозку – Можливість Поглянути на Себе Зсередини

МРТ Головного Мозку – Можливість Поглянути на Себе Зсередини

Магнітно-резонансна томографія або просто мрт головного мозга, скелета та інших органів як метод дослідження кісткових тканин є логічним продовженням рентгенівського обстеження та томографії за допомогою комп’ютера. Вже більше ста років тому дослідження в галузі медицини показали, що можна заглянути всередину людського організму, якщо вміло скористатися фізичними властивостями рентгенівського променя. Перше властивість: у променя довжина хвилі більш коротка, ніж у світлової хвилі. Друге: рентгенівський промінь здатний проникнути крізь тканини. Щільні тканини його поглинають, м’які відображають. На знімку в підсумку чітко видно саме кістки, зуби, грудна клітка.

Комп’ютерна томографія отримала розвиток після впровадження в медичну практику комп’ютерної техніки. Це дослідження дуже схоже на рентгенографію. Тільки проводиться воно з використанням безлічі датчиків, які направляють рентгенівські промені в декілька місць одночасно, немов розрізаючи досліджуваний орган на безліч часточок. Такий метод допомагає побачити внутрішню будову кістки в розрізі і в деталях. Всі знімки передаються на екран комп’ютера, де їх може уважно і не поспішаючи вивчити фахівець.

Однак як рентгенографія, так і комп’ютерна томографія піддає людини опроміненню, причому чималого. У підсумку це може спровокувати появу мутацій в організмі і призвести до розвитку ракових клітин. Такі недоліки рентгенівських променів спонукали медиків разом з ученими шукати більш безпечні методи дослідження людського організму. Так, глибоке вивчення фізичних законів і розвиток нових технологій призвели до появи в 1973 році нового методу.

В основі вже лежати не рентгенівське випромінювання, а властивості магнітного поля і радіохвилі. Зображення на екрані при проведенні МРТ головного мозку, а також інших кісткових тканин виходить в результаті того, що ядро атома водню, який входить до складу досліджуваної кісткової тканини, піддається впливу електромагнітного випромінювання різної частоти. Вимірюється кількість енергії, яку випромінює ядро, як при збудженому стані, так і в момент розслаблення. Вся ця інформація надходить в комп’ютер, за допомогою математичних алгоритмів переробляється – і на екрані з’являється дуже точне зображення декількох шарів кістки або будь-якого іншого тіла.

Дана діагностика дозволяє лікарям детально вивчити і виявити хвороби тих внутрішніх органів, які по-іншому обстежити неможливо. Оскільки заглянути всередину черепа дуже складно, існує лише один надійний спосіб досліджувати м’які тканини всередині нього – це провести МРТ головного мозку. Де і як воно проходить?

Що таке МРТ головного мозку? Це дуже проста для пацієнта процедура. Досить просто лягти в томограф – вузький сканер з датчиками. Лежати доведеться нерухомо від десяти до тридцяти хвилин.
З цією метою можуть бути закріплені руки, ноги, груди і голова спеціальними ременями для обмеження рухливості тіла. В основному томографи досить вузькі, це може завдавати дискомфорт. Часом деяких пацієнтів охоплює напад панічного страху під час дослідження. З цієї причини розробляються відкриті томографи.

Широко відомо, що металеві і покриті золотом предмети дуже чутливі до магнітного поля, тому під час обстеження таких предметів у пацієнта не повинно бути на тілі, та й у приміщенні теж. Всю біжутерію, гудзики і навіть макіяж слід зняти перед обстеженням. З цих же причин МРТ головного мозку або будь-якого іншого органу не можна проводити тим пацієнтам, які мають протези, кардіостимулятори та будь-які інші металеві імплантанти.

В останні роки широко стала застосовуватися МРТ головного мозку з контрастуванням. Суть методу в тому, що перед дослідженням пацієнт приймає контрастну речовину. Воно дає можливість поспостерігати, в якому стані знаходяться різні судини головного мозку і в якому стані їх кровообіг. У деяких пацієнтів можлива алергічна реакція на таку речовину. І це, мабуть, єдиний шкоду, яка може принести людині даний вид діагностики. У цілому ж МРТ є досить ефективною при виявленні захворювань, прихованих за кістковою тканиною.