Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Низьке розташування плаценти при вагітності, що воно собою являє?

Низьке розташування плаценти при вагітності, що воно собою являє?

Плацента – це особливий орган, який формується під час вагітності. Починаючи з 7-го тижня, вона забезпечує плід харчуванням, киснем, з її допомогою виводяться відходи життєдіяльності. Іншими словами, плацента – це дуже важливий орган, що забезпечує внутрішньоутробну життя вашому ще не народженої малюкові.

Плацента, прикріплення якої низько – як це?

Нормально, якщо плацента розташовується у верхній частині матки (близько її дна). Патологією вважається її розташування в безпосередній близькості від входу в шийку матки (внутрішнього зіва). Низьке розташування плаценти при вагітності – це той випадок, коли плацента прикріплюється на відстані приблизно 5 см від входу в шийку матки. У разі якщо прикріплення відбулося при вході в шийку матки, до 5 см від внутрішнього вічка, такий стан називають передлежанням плаценти. Воно може бути бічним, крайовим або повним залежно від того наскільки плацента перекриває область внутрішнього зіву. Низьке прикріплення плаценти і її передлежання – це різні речі, другий стан вважається більш серйозною патологією і вимагає більшої уваги. У той час як низьке розташування плаценти при вагітності з наближенням терміну пологів може і зовсім перестати бути проблемою. Справа в тому, що за статистикою низьке прикріплення плаценти зустрічається приблизно у 30% жінок на ранньому терміні вагітності, а після 20-го тижня матка починає інтенсивно рости, і плацента зазвичай «мігрує» вгору, і тільки в одному з двохсот випадків залишається на місці , біля шийки матки. І все ж, незважаючи на настільки сприятливі прогнози, не варто халатно ставитися до свого здоров’я і пускати все на самоплив, з надією «може, розсмокчеться». Якщо на першому УЗД у вас визначили низьке розташування плаценти при вагітності – це привід до серйозного спостереженню у лікаря протягом усього періоду виношування.

Через що так сталося?

Не завжди просто визначити причини виникнення даної патології. Звичайно, для тих, у кого діагностували подібний стан, за великим нагоди, причини не настільки важливі. Важливо провести при необхідності адекватне лікування, і народити здорову дитину. Але для вашого лікуючого лікаря важливо знати робили ви раніше кесарів розтин, взагалі які-небудь операції на матці, адже головною причиною є порушення стінки матки. Найчастіше плацента, прикріплення якої нижче допустимої норми зустрічається у тих, хто курить, робив аборти, у кого були викидні, часті запалення статевих органів, хворе серце, нирки тощо Звідси висновок бережіть себе, піклуйтеся про здоров’я ще до настання вагітності.

Чи можна без УЗД за симптомами визначити дану патологію?

Основним методом, діагностують низьке розташування плаценти при вагітності, є УЗД, так як симптоми даної патології не завжди яскраво виражені. У жінки можуть бути мізерні кров’янисті виділення, що супроводжуються неприємними (Не больовими) відчуттями в низу живота, в крові майже завжди знижений гемоглобін.

Що робити, як лікувати низьке прикріплення плаценти?

Без зайвих емоцій і паніки слід регулярно відвідувати лікаря спостерігає за вагітністю, основним лікуванням при такому стані є постійний контроль. При виявленні небезпечних для життя плоду ускладнень жінку бажано госпіталізувати, захистити від фізичних навантажень і емоційних переживань, забезпечити повноцінне харчування. Якщо не дотримуватися постільного режиму і всі рекомендації лікаря, можна втратити дитину (велика загроза викидня), так як низьке положення плаценти найчастіше супроводжується гіпоксією плода. На 36-му тижні вагітності вам запропонують пройти додатково УЗД, за результатами якого лікар визначить, як проходитимуть пологи (самостійно або кесареве). У будь-якому випадку настроюйтеся тільки на позитивний результат, адже зовсім скоро ви зустрінетеся зі своїм малюком.