Ви знаходитесь тут: Головна > ЗДОРОВЬЯ ЧОЛОВІКІВ > Ожиріння у чоловіків

Ожиріння у чоловіків

images

Что таке ожиріння ?

Для багатьох людей термін «ожиріння » означає надмірну вагу. Медики визначають « надлишкову вагу » як надмірна кількість ваги тіла , яке включає м’язи , кістки , жир і воду , а «ожиріння » , природно , вказує на надмірність жиру в організмі. Деякі люди , такі , як бодібілдери та інші спортсмени з великою кількістю м’язів можуть мати надмірну вагу без ожиріння.

Нас повинно турбувати не тільки кількість зайвого жиру , але де воно переважно накопичується. Необхідно відзначити , що ожиріння у чоловіків і жінок розрізняється . Найчастіше у жінок жир накопичується на стегнах , сідницях , стегнах і нижній частині живота , надаючи їм « грушоподібну » форму . Це , так зване , гіноідное ожиріння (жіночий тип ожиріння ) . При такому вигляді ожиріння порушення обміну речовин рідкісні. У силу різних причин у деяких чоловіків ожиріння може відбуватися за жіночим типом.

У чоловіків жир переважно локалізується вище талії : обличчя , груди , пахвова область , живіт , надаючи їм « яблучну » форму – андроідне ожиріння (чоловічий тип ожиріння ) . Даний вид ожиріння становить загрозу для здоров’я , так як може спровокувати розлад обміну речовин : гиперинсулинизм , діабет , гіперхолестеринемія, гіпертригліцеридемія , гіпертонію і серцево- судинні захворювання.

Якщо надлишковий жир у чоловіків в основному накопичується в районі живота , то це називається  абдомінальним ожирінням , що є , по суті , різновидом андроідного ожиріння. У чоловіків найчастіше спостерігається саме ця форма ожиріння , що виникає через вісцерального ( внутрішньочеревного ) жиру , який знаходиться усередині черевної порожнини між внутрішніми органами і тулубом . Чоловіки, у яких звисає черевце над поясом брюк , страждають саме цим видом ожиріння.

Негативні наслідки ожиріння

Ризики для здоров’я. Ожиріння це не тільки естетична проблема , але воно становить загрозу здоров’ю і життю чоловіка. Воно провокує багато захворювань. Зокрема , з ним можуть бути пов’язані такі серйозні захворювання , як безпліддя , імпотенція , цукровий діабет 2 -го типу , хвороби серця , високий кров’яний тиск і інсульт , хвороба Альцгеймера , рак товстої кишки , прямої кишки і простати. Людина, хвора ожирінням , може страждати підвищеною сонливістю в денний час , головними болями , порушеннями пам’яті та ін

До інших захворювань , пов’язаних з ожирінням можна віднести:

захворювання жовчного міхура;
захворювання печінки ;
захворювання суглобів ;
подагра ;
порушення дихання (наприклад , апное сну , хронічна обструктивна хвороба легень ) ;
високий рівень холестерину.
Поряд з медичними ускладненнями , ожиріння також пов’язано з психо- соціальними проблемами , такими як низька самооцінка , депресивні стани , дискримінація , труднощі в пошуку роботи , а також зниження якості життя. Почуття відторгнення , сором чи депресія є загальними для більшості з них.

ожирение у мужчин причины

Ожиріння виникає , коли організм споживає більше калорій , ніж він спалює . У минулому, багато хто думав, що ожиріння просто викликано переїданням і низькою фізичною активністю , в результаті відсутності сили волі і самоконтролю. Незважаючи на ці істотні фактори , лікарі визнають , що ожиріння є складною медичною проблемою , яка включає в себе генетичні , екологічні , поведінкові та соціальні фактори. Всі ці фактори відіграють роль у визначенні ваги людини.

Недавні дослідження показали , що деякі генетичні фактори можуть призвести до змін в обміні речовин , які призводять до ожиріння. Для людини, яка генетично схильна до набору ваги (наприклад , має нижчий метаболізм) , і веде неактивний і нездоровий спосіб життя , ризик ожиріння є високим .

Хоча генетичні фактори можуть призвести до ожиріння , це не є основною причиною . Екологічні та поведінкові фактори роблять більший вплив – багато зайвих калорій з жирної їжі і низька щоденна фізична активність в довгостроковій перспективі можуть привести до збільшення ваги. Психологічні чинники також можуть сприяти ожирінню. Низька самооцінка , почуття провини , емоційний стрес або травма можуть призвести до переїдання в якості засобу боротьби з виниклою проблемою.

діагностика ожиріння

Діагностика ожиріння, як правило , проводиться на основі фізичного огляду та історії хвороби пацієнта (наприклад , звички харчування і фізичних вправ) .

Обчислення , так званого індексу маси тіла ( ІМТ) , не дозволяє безпосередньо виміряти кількість жиру в організмі , але це корисний інструмент для оцінки ризиків для здоров’я , пов’язаних з надмірною вагою або ожирінням. Порядок розрахунку ІМТ наведено у статті « Яким має бути нормальна вага ? ».

Ризик розвитку проблем зі здоров’ям залежно від значення ІМТ :

Значення ІМТ  – Класифікація * – Небезпека для здоров’я
Менш 18,5  – Недостатня вага –  Збільшена
від 18,5 до 24,9 – Нормальна вага – Найменша
від 25 до 29,9 – Надмірна вага – Збільшена
від 30 до 34,9 – Ожиріння I ступеня – Висока
від 35 до 39,9 – Ожиріння II ступеня  – Дуже висока
від 40 і вище – Ожиріння III ступеня – Надзвичайно висока
* Наведена вище класифікація не поширюється на осіб молодше 18 років. Для людей 65 років і старше , “нормальний” діапазон трохи вище 18,5 і тягнеться в діапазон ” надмірна вага ” .

Лікарі можуть також використовувати інші виміри , такі як розмір талії , для оцінки ризиків для здоров’я , пов’язаних з надмірним черевним жиром. Якщо окружність талії більше 94 см , то підвищується ризик розвитку серцево- судинних захворювань , інсульту і діабету. Найбільший ризик для чоловіків з талією понад 102 см.

При ІМТ і об’ємі талії , що вказують на високий ризик виникнення проблем зі здоров’ям , можуть бути проведені додаткові тести.

Лікування та профілактика ожиріння

Зміна способу життя

Відповідні програми управління вагою зазвичай поєднують в собі фізичну активність , здорове харчування , а також зміна щоденних звичок. Інші програми також можуть включати в себе психологічне консультування , а в деяких випадках медикаментозну терапію.

Важливо їсти здорову і збалансовану дієту. Примхи і суворі дієти не працюють і можуть бути небезпечними . Щоб організм нормально функціонував , йому необхідно мінімальну кількість енергії з їжі. Проте ніяка щоденна дієта менше, ніж 1000 – 1200 калорій не повинна використовуватися без медичного спостереження . Строгі дієти ніколи не були успішними в довгостроковій перспективі , тому що, як тільки дієта зупинена , вага зазвичай повертається . Комерційні програми втрати ваги і клініки – це успішний бізнес, тому що у них дуже великий повернення клієнтів.

Щоб успішно схуднути і підтримувати здоровий вагу , потрібно довічна зміна в харчуванні і звичок у виконанні фізичних вправ , а також розуміння емоційних чинників , які призводять до переїдання. Програма також включає в себе постановку і досягнення конкретних і реалістичних цілей . Люди , які з медичної точки зору ситі , повинні проконсультуватися з лікарем або лікарем- дієтологом для складання безпечної та персоніфікованої програми втрати ваги. Поведінкова терапія або її модифікації також можуть допомогти. Спостереження лікаря або консультанта може допомогти вам зрозуміти емоційні та психологічні причини переїдання і може подати вам способи управління вашими харчовими спусковими механізмами .

Регулярна фізична активність є важливою частиною управління вагою . На додаток до управління вагою , вправи також покращують загальний стан здоров’я і можуть допомогти знизити ризик захворювань , таких як деякі види раку , серцево- судинні захворювання і остеопороз. Регулярна фізична активність не означає , що ви обов’язково повинні записатися в найближчий тренажерний зал. Це може бути простою піший підйом по сходах , а не на ліфті , піша або велосипедна прогулянка на роботу або прогулянка з колегами під час обідньої перерви. Найголовніше , щоб ви були більш фізично активні у вашому повсякденному житті . Виберіть заходи і вправи , які вам подобаються.

медичне втручання

Ліки можуть бути частиною програми управління вагою. Препарати не є «чарівними ліками » , що приводять до постійної втрати ваги. Вони зазвичай використовуються в поєднанні з належною дієтою і програмами фізичних вправ. Вони призначені тільки для людей, у яких вага класифікуються як «ожиріння » (тобто тих , у кого ІМТ більше 30 ) , або людей з ІМТ рівним 27 і додатково з такими факторами ризику , як хвороби серця і високий рівень холестерину або діабет .

Деякі ліки , які затверджені для короткострокового використання . Одним із прикладів ліки для втрати ваги , доступним в Україні, є Орлістат , який блокує всмоктування жирів з кишечника. Поговоріть зі своїм лікарем про можливі варіанти ліків для вас.

Хірургія розглядається тільки тоді , коли інші варіанти управління вагою не увінчалися успіхом. Є багато форм хірургічного лікування ожиріння , але часто застосовується зменшення розміру шлунка з тим , щоб можна було з’їсти лише невелику кількість їжі , щоб відчувати себе комфортно . Деякі терміни, що застосовуються для опису операцій і використовувані для лікування ожиріння , включають в себе:

гастрохірургія ;
шлункове шунтування ;
лапароскопічна хірургія.
При розгляді відповідних варіантів управління лікуванням і профілактикою ожиріння , важливо враховувати ризики і переваги кожного варіанта . Ваш лікар та інші фахівці охорони здоров’я можуть надати вам необхідну інформацію , щоб зробити усвідомлений вибір кращого для вас варіанту.