Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Паховий лімфаденіт – види і способи лікування

Паховий лімфаденіт – види і способи лікування

Паховий лімфаденіт – це гостре або хронічне захворювання лімфатичних вузлів, яке виникає внаслідок надходження разом з лімфою мікроорганізмів, найдрібніших сторонніх тіл, продуктів тканинного розпаду, які і викликають запальну реакцію.

Більш часто лімфаденіт виникає при хронічних і гострих запальних процесах, наприклад, гнійна рана, виразка, фурункул, свищі, які проходять в організмі. Рідше він може виникати за наявності загальних інфекційних захворювань. Паховий лімфаденіт зазвичай виражається збільшенням лімфатичних вузлів, але це не означає, що будь-яке їх збільшення сигналізує про наявність запального процесу. У деяких випадках може відбуватися не лімфатичний процес, а переразвитие лимфаденоидной тканини вузлів.

Про те, що у вас розвивається паховий лімфаденіт, можуть сигналізувати почервоніння шкіри на даній ділянці, збільшені лімфатичні вузли. При подальшому розвитку хвороби і не надання належної медичної допомоги може початися гнійний процес. У зв’язку з ці розрізняють такі форми хвороби: простий або катаральний лімфаденіт, гіперпластичний лімфаденіт і гнійний лімфаденіт. Також може виникати фібринозний лімфаденіт, а при швидкому омертвінні лімфатичного вузла може виникнути некротичний лімфаденіт, але дані форми зустрічаються досить рідко.

Якщо паховий лімфаденіт гнійний або некротичний, то в таких випадках відбувається загибель самого вузла і його гнійне розкладання .
Утворився гній може перебувати в капсулі і утворити абсцес або ж може відбутися руйнування капсули, в такому випадку всі її вміст виходить в навколишнє клітковину. При цьому зазвичай починається запалення клітковини.

Паховий лімфаденіт – симптоми

З потоком лімфи інфекція надходить в лімфатичні вузли. При цьому починає з’являтися біль в паховій області, а також відбувається помітне збільшення самих лімфатичних вузлів. Якщо запальний процес переходить у стадію утворення нагноєння, то больові відчуття значно збільшуються. Близько лімфатичного вузла з’являється хворобливе і щільне утворення, у людини зникає апетит і підвищується температура. Сам лімфатичний вузол втрачає свою рухливість. Будь-який рух значно посилює біль. Якщо не провести своєчасне розкриття утворився нагноєння, то гній почне проникати в навколишні уражену ділянку тканини. У такому випадку також можливий перехід процесу утворення гною на лімфатичні вузли, які розташовані поруч. Якщо гнійне запалення прогресуюче, то у хворого буде продовжувати підвищуватися температура тіла, з’явиться озноб і прискорений пульс.

Паховий лімфаденіт – лікування і профілактика

Поки хвороба не перейшла в стадію нагноєння, проводиться консервативне лікування. Хворий повинен більше перебувати в стані спокою і в теплі, також йому необхідно робити асептичні пов’язки, новокаїнову блокаду за Вишневським і пеніціллінотерапію. Разом з цим необхідно лікувати первинний осередок.

При виникненні гнійного лімфаденіту, який ускладнений флегмонозним або некротичним процесом, проводять розріз, видаляють гній і омертвілі тканини. Також проводиться дренування розкритої порожнини, застосовуються антибіотики і сульфаніламіди.

При лікуванні хронічного лімфаденіту необхідно визначити джерело запалення і проводити в першу чергу його лікування. Якщо таке джерело не виходить визначити, тоді проводять місцеву рентгенотерапію і загальнозміцнюючу лікування. Видалення лімфатичних вузлів небажано, так як воно може призвести до лімфостаз і розвитку слоновості.

З метою попередження появи пахового лімфаденіту треба своєчасно і правильно проводить лікування первинних осередків, які викликають інфекцію, а саме розкриття і дренування виявлених гнійних вогнищ .