Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Планування вагітності. З чого почати?

Планування вагітності. З чого почати?

У всьому світі існує поняття «планування вагітності». Воно включає в себе обстеження стану загального та репродуктивного здоров’я майбутніх батьків і комплекс заходів, спрямованих на забезпечення оптимальних умов для зачаття.

Планування вагітності спрямоване на виявлення і усунення факторів ризику для майбутньої вагітності, поліпшення здоров’я обох батьків. Найчастіше щоб сучасна жінка змогла зачати, виносити і народити здорову дитину, необхідна серйозна підготовка.

 • У плануванні вагітності повинні брати участь обидва партнери
 • Підготовку до вагітності бажано почати не менш, ніж за три місяці до передбачуваного зачаття. Саме в перші тижні, коли майбутня мама ще не знає, що вагітна, плід особливо чутливий до несприятливих впливів. У цей час вже закладаються основи здоров’я і характеру майбутнього чоловічка.
 • Психологи стверджують, що в сім’ях, де батьки заздалегідь потурбувалися про планування вагітності, діти розвиваються краще і фізично, і емоційно.

 

Медичні центри репродуктивного здоров’я ” Мати і Дитя ” зустрінуть Вас теплою і комфортною обстановкою .Прийом ведуть досвідчені лікарі педіатри і вузькопрофільні фахівці: невропатолог, психолог, хірург і ортопед. Оснащення сучасною технікою дозволяє пройти точну і безпечну УЗД-діагностику та ЕКГ . У нас Ви завжди можете отримати професійну медичну допомогу. У медичному центрі Матері та Дитини  допомагають дорослим і дітям 24 на добу 7 днів на тиждень без свят і вихідних. Кваліфіковані фахівці, передове оснащення, європейський комфорт – тут враховують все. Будьте Здоровими ! Вибирати найкраще !

Планування вагітності. З чого почати?

Підготовку до вагітності бажано почати з психологічної підготовки майбутніх батьків, і можливо інших членів сім’ї.

Поставити і відповісти на питання:

 • Чи готові ви до виховання дитини?
 • Чи усвідомлюєте всю важливість і значимість цього кроку?
 • Як поставляться старші діти до перспективи появи нового члена сім’ї?
 • Хто надасть допомогу у вихованні та догляді за дитиною?
 • З чого ж почати підготовку до вагітності?

Плануючи вагітність, майбутнім батькам бажано згадати про загальні правила ведення здорового способу життя, дотримання яких дозволяє істотно підвищити імунітет і, відповідно, можливість народження здорової дитини. Правила досить прості і відомі більшості людей ще зі шкільної лави: виключити куріння і прийом алкоголю, налагодити режим харчування, уникати стресових ситуацій, не забувати про помірні фізичні навантаження і якомога частіше бувати на свіжому повітрі. Дотримання цих нехитрих, але ефективних правил актуально не тільки для майбутніх батьків, а й для тих людей, які стежать за станом свого здоров’я і хочуть якомога довше його зберегти. Майбутнім татам і мамам необхідно додати до цього тільки спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси і позитивний психологічний настрій.

Плануючи вагітність бажано завчасно скорегувати раціон для повноцінного постачання організму майбутніх батьків потрібними речовинами і вітамінами.

Підготовку до вагітності потрібно починати з оцінки стану обох подружжя. Бажано, за 2-3 місяці до передбачуваного зачаття пройти медичне обстеження, обсяг якого залежить від таких характеристик пари як: вік, наявність і серйозність хронічних захворювань, спадкові патології та інші фактори.

Запорукою благополучних пологів і здоров’я дитини є так само своєчасний початок процедури ведення або спостереження вагітності. У це поняття входять систематичні заходи, що проводяться за певним планом під наглядом лікаря, який здійснює ведення вагітності. Дуже важливо своєчасне проведення всіх необхідних обстежень та їх грамотна інтерпретація. Необхідно протягом всієї вагітності регулярно відвідувати лікаря, який спостерігає вагітність, виконувати всі його рекомендації і обговорювати з ним всі хвилюючі питання. При першому відвідуванні потрібно обговорити з лікарем багато питань. Якщо є якесь то загальне захворювання, яке потребує постійного прийому медикаментів, необхідно перевірити, чи можна їх продовжувати приймати і під час вагітності.

Обов’язково розкажіть про раніше перенесені захворювання, що передаються статевим шляхом і про можливі невдалих спробах виносити вагітність раніше. У цьому випадку вам будуть потрібні додаткові обстеження і особливий контроль під час всієї вагітності.

 Яких фахівців бажано відвідати на етапі планування вагітності?

 • Жінка обов’язково повинна відвідати гінеколога, який буде в майбутньому спостерігати її вагітність. Обов’язково відвідування стоматолога. Під час вагітності нездорові зуби є небезпечним джерелом інфекцій, і дитина може захворіти. Жінці необхідно пройти обстеження у ЛОР-лікаря, алерголога, кардіолога. Важливо виключити наявність хронічних захворювань, а якщо вони є, то вилікувати їх до зачатія.Планіруя вагітність необхідно пройти повне медичне обстеження
 • Обов’язково потрібно зробити мазок на флору, цитологічне дослідження зіскрібка з шийки матки, УЗД органів малого тазу, загальний і біохімічний аналізи крові, згортання крові, загальний аналіз сечі, кров на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С, імунітет до токсоплазмозу, краснухи, цитомегаловірусу , герпесу, ПЛР-дослідження зіскрібка з каналу шийки матки на хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, цитомегаловірус, герпес.
 • Необхідно провести дослідження рівня гормонів щитовидної залози Т3, Т4 (тироксин, трийодтиронін) і ТТГ (тиреотропного гормону гіпофіза, що регулює функцію щитовидної залози), УЗД щитовидної залози і УЗД молочних залоз, можливо кольпоскопічне дослідження шийки матки, бактеріологічні дослідження, аспіраційна біопсія ендометрію, гістероскопія і т.д.

В останні роки при підготовці до вагітності набула поширення «періконцепціонная профілактика». Цим важковимовною словосполученням позначають цілий комплекс заходів, спрямованих на забезпечення оптимальних умов для дозрівання яйцеклітини, її імплантації (тобто прикріплення до матки) і раннього розвитку ембріона. Таким чином, це заходи, спрямовані на усунення деяких факторів ризику, поліпшення стану здоров’я майбутніх батьків і створення сприятливих фізіологічних умов у момент зачаття. Періконцепціонная профілактика рекомендується всім сім’ям при підготовці до вагітності.

Бажано всі перераховані заходи починати за 3-4 місяці до запланованої вагітності

Чому плануючи вагітність навіть здоровим потрібно сходити до лікаря?

Профілактика захворювання завжди вигідніше і краще його лікування. Особливо актуальна ця проблема при плануванні вагітності. Бажано відвідати лікаря до вагітності, адже під час неї лікуватися набагато складніше. Профілактика хвороб і своєчасна допомога фахівців допоможе вам уникнути проблем при виношування дитини.

Лікування завжди відстає від профілактики. Профілактика ще неіснуючої хвороби досить проста, і якщо ставитися до неї серйозно, її з великою ймовірністю можна уникнути. Хвороба важко вилікувати, але легко запобігти.

Профілактика зводиться до підтримки імунітету в хорошому стані. Щоб переконатися в надійності захисних сил організму, треба вивчити свій противірусний імунітет – антитіла до герпесу і цитомегалії. Коли відхилень від норми немає, буде достатньо загальнозміцнюючих заходів – повноцінне харчування, розумні фізичні навантаження, хороший сон, помірна робота за комп’ютером, відмова від куріння та інших шкідливих звичок.
Що ще треба зробити на етапі планування вагітності, щоб збільшити ймовірність появи на світ здорового малюка?

 • Обговоріть свої плани з чоловіком.
 • Якщо ви приймаєте гормональні контрацептиви, бажано закінчити пити таблетки за 3 місяці до зачаття. Те ж саме відноситься до внутрішньоматкової спіралі.
 • Починайте ранок з 20-хвилинної гімнастики, особливий наголос робіть на тренування м’язів преса.
 • За 2-3 місяці до зачаття уникайте сауни і перебування в умовах підвищеної температури.
 • Швидка ходьба допоможе вам стати більш витривалою – гуляйте щодня якомога більше.
 • Уникайте стресів і депресивних настроїв.
 • Почніть прийом фолієвої кислоти (її недолік може негативно позначитися на дитині).
 • Порадьтеся з лікарем, які імуностимулюючі препарати (наприклад, женьшень, аралія, лимонник) вам краще приймати в цей період.
 • Сходіть на прийом до терапевта. Буде корисно переконається, що ви здорові ще раз. Такі стандартні методи обстеження як: вимірювання артеріального тиску, загальний аналіз сечі і крові допоможуть розпізнати приховані хронічні захворювання – наприклад, анемію, хвороби нирок, гіпертонію.
 • Здайте аналізи на виявлення гінекологічних інфекцій. Виявити можливі інфекції можна за допомогою спеціальних досліджень на мікрофлору піхви.
 • Відвідайте стоматолога.
 • Буде корисно проконсультуватися з лікарем-генетиком особливо якщо в роду кого-небудь з батьків спостерігалися генетичні аномалії або відхилення, або відбулося радіоактивне опромінення.
 • У більшості випадків, здорової подружжю для зачаття потрібно від півроку до року, за умови, якщо пара займається сексом 2-3 рази на тиждень без застосування контрацептивів.