Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Плюси і мінуси білкових дієт

Плюси і мінуси білкових дієт

Плюси і мінуси білкових дієт

Плюси і мінуси білкових дієт

Як відомо, білок є будівельним матеріалом нашого організму – саме він відповідає за нарощування сильних м’язів спортсменів і без нього «побудувати» красиве тіло прочитай неможливо. Але чи так корисна і безпечна білкова дієта для схуднення, як про неї говорять?

Білкова дієта для схуднення – це один з найшвидших і результативних способів розлучитися із зайвою вагою.

Плюс і мінуси білкової дієти для схуднення
Безумовно те, що вага на білковій дієті для схуднення втрачається набагато швидше, ніж на будь-яких інших дієтах. Але слід розуміти, за яким принципом це відбувається. Справа в тому, що при обмеженні вуглеводів і білків, перше, що спалюється на білковій дієті для схуднення – це м’язовий білок, а лише потім жир. Питається, чому ж тоді її використовують спортсмени? Виключно для втрати ваги. Після того, як вони досягають потрібного їм результату, вони починають нарощувати м’язову масу. З одного боку звучить необразливо, з іншого – у білкової дієти для схуднення є маса протипоказань і наслідків. Так, вона може призвести до збоїв в роботі нирок, підвищення рівня холестерину, головним болям, захворювань серця, утворення дефіциту кальцію, зниження рівня цукру в крові, що, у свою чергу, шкодить тканинам мозку. Та й у цілому дієта переноситься зазвичай складно – сидять на ній часто відчувають слабкість, апатію. З цих причин не рекомендується дотримуватися білкової дієти для схуднення більше двох тижнів, інакше шкода для здоров’я може стати непоправною. Білкові дієти зазвичай діляться на два типи – такі, при яких виключаються тільки вуглеводи (наприклад, дієта Аткінса), і дієти, в яких також обмежується кількість жирів (зональні дієти).
У будь-якому випадку при білковій дієті для схуднення обмежується споживання овочів і фруктів, коли кількість тваринних білків, навпаки, посилюється (м’ясо, яйця, молочні продукти). Вага при цьому втрачається дуже добре, але, на жаль, часто швидко повертається, варто людині почати харчуватися звично і включити в свій раціон овочі, фрукти, каші і хліб, відмовитися від яких назавжди просто неможливо з міркувань здоров’я.

Зразкове меню білкової дієти для схуднення
Варіанти сніданків:
1 склянка молока і 1 грінки;
100г знежиреного сиру, 1 чашка несолодкого чаю або кави;
100г відвареного м’яса, 1 чашка чаю;
1 яйце некруто, 1 чашка чаю, 2 печива.
Варіанти обідів:
150г відвареного рису, 100 г відвареного м’яса;
150г відвареної риби, 150г салату з квашеної капусти з зеленню;
100г рису, 150г салату з овочів (крім картоплі);
150г риби, 1 картоплина відварна, 100г салату з тертої сирої моркви з рослинним маслом.
Варіанти вечерь:
100г м’яса, 150г салату з овочів, 1 склянка соку;
200г салату з помідорів і ріпчастої цибулі, 1 склянка томатного соку;
100г рису, 150г м’яса, 1 яблуко;
200г риби, 100г фруктового салату, 1 склянка апельсинового соку;
200г баранини, 100г салату з квашеної капусти з зеленим горошком.
Білкова дієта для схуднення грунтується на переважанні білкової їжі і обмеження вуглеводів – каш, овочів, хлібних виробів, що робить її непридатною для тривалого дотримання. Перш, ніж приступити до дієти, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.