Ви знаходитесь тут: Головна > ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ'Я > Порушення менструального циклу: причини

Порушення менструального циклу: причини

Порушення менструального циклу: причини

Порушення менструального циклу: причини

Якщо затримка менструального циклу відбувається у вас вперше, то швидше за все, в аптеку вам потрібно буде йти не за пігулками, а за тестом на вагітність. У такому випадку, вас можна тільки привітати. Але якщо порушення менструального циклу причини якого вам незрозумілі, відбуваються регулярно, варто все ж задуматися і звернутися до лікаря. До походу до лікаря можна самостійно визначити, нехай і приблизно, через що збився менструальний цикл і причин цьому може бути декілька. Яких?Найбільш часті причини порушення менструального циклу – важкий стрес, різка зміна стилю харчування (особливо – жорсткі дієти), гормональний збій.

Порушення менструального циклу: що до чого?


Менструальний цикл може трохи розходитися з вашим особистим календарем. Ваше тіло – не механізм, що працює без збоїв, так що порушення менструального циклу, причини яких можуть бути різними, цілком вірогідні. Мінімальний менструальний період триває 21 день, вважається він від першого дня місячних до першого дня наступних. Максимальний цикл складається 33 дні. Якщо ваш менструальний період вибивається з цих рамок, то необхідно шукати причини порушення менструального циклу.
Трохи термінів. Якщо місячні не приходять протягом півроку, таке порушення менструального циклу називається аменорея і є найбільш серйозним захворюванням. Якщо цикл становить більше 35 днів, таке порушення називається олігоменорея, якщо менше 25 днів – то це поліменорея. Якщо місячні виходять з графіка і стають нерегулярними – це дисменорея. Якщо місячні рясні, це теж є порушенням менструального циклу і називається менорагією.
Тим не менш, впадати у відчай не слід, порушення менструального циклу, причини яких можуть критися не тільки в статевій системі, зустрічаються у 70% жінок. На це можуть впливати гормони, погана екологія, дієти та багато іншого. Головне зіставити всі описані надалі причини порушення менструального циклу і знайти найбільш підходящу.

 

Порушення менструального циклу: внутрішні причини
Інфекційні захворювання статевих органів. Порушення менструального циклу, причини яких криються саме в інфекції статевих органів, зустрічаються досить часто. Збудником цієї інфекції можуть бути як статеве життя, так і користування загальними засобами гігієни. Щоб знайти таку інфекції, потрібно здати аналізи на предмет знаходження збудника цієї самої інфекції (уроплазми, хламідії та інші). Після того, як доктор визначить, у чому саме полягає ваша проблема, він пропише вам лікування, після якого менструальний цикл повернеться на круги своя.
. Друга за «популярностю» причина порушення менструального циклу є гормональний збій. Як ви знаєте, за стан статевої системи відповідають гормони, якщо гормональний фон порушений, це відразу відображається на менструальної циклі. До цього можуть призвести захворювання ендокринної системи, зокрема щитовидної залози. Після 25 років в організмі жінки змінюється гормональний фон, тому рівень такого статевого гормону як прогестерон може знизитися, також така проблема спостерігається за кілька років до клімаксу. Тому в аналізах на гормони тест на прогестерон стоїть одним з перших.
Прийом ліків. Якщо ви приймаєте таблетки або будь-які інші ліки протягом тривалого часу, то це також може стати причиною порушення менструального циклу. Також варто уважно читати інструкції будь-якого нового лікарського препарату, а особливу увагу звернути на протипоказання.
Стрес і депресія. Якщо ви періодично перебуваєте в стресовому стані, нервова система дає збої і ви стаєте зайво вразливими через це, такий розвиток подій також може призвести до порушення менструального циклу.
Зовнішні причини порушення менструального циклу
Дієти і фізичні навантаження. При дотриманні дієти, ви більше дбаєте про те, як скоріше скинути вагу, але ж це неправильно. Нестача вітамінів, корисних речовин і мінералів впливає на менструальний цикл і може його порушити. Якщо ви довели свій організм до виснаження і дистрофії, то порушення менструального циклу, причини яких криються у вашому пристрасному бажанні схуднути, будуть супроводжувати вам ще довго.
Також дуже важливими причинами порушення менструального циклу можуть служити погана екологія і радіація, спадковість і шкідливі звички, зміна клімату. Якщо останнє може призвести до разового порушення циклу, то всі інші можуть впливати на нього роками. Тому, якщо ви розумієте, що у вас дійсно є проблеми з періодом, не зволікайте і звертайтесь до лікаря.