Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Псоріаз

Псоріаз

Псоріаз – це неінфекційне аутоімунне запалення шкіри, яке має масу проявів. Основним симптомом псоріазу є свербіж шкіри в місцях появи псоріатичних бляшок: на ліктях, колінах, сідницях, долонях, підошвах, в області волосистої частини голови. Часто хворих турбують болі в дрібних суглобах пальців рук і ніг.

Використання мазей для лікування місцевих проявів псоріазу сьогодні дуже популярно. Метою лікаря стає підбір максимально ефективного комплексу препаратів і процедур, підходящого конкретному пацієнту з урахуванням всіх особливостей саме його процесу.

Форми псоріазу

Розрізняють декілька форм псоріазу, які мають різні прояви. Зазвичай – це плоскі червонуваті бляшки, які з’являючись, збільшуються за площею і мають тенденцію до злиття. Розмір – від сантиметра і більше, покриті сірувато-жовтими лусочками. Найчастіше бляшки з’являються спочатку на ділянках тіла, що піддаються травматичного впливу: зовнішні ліктьові і колінні поверхні. Але можливі й інші локалізації. Для захворювання характерна супутня артропатія. При цьому ураження суглобів часто передує за часом шкірних висипань.

Причини псоріазу

Причинами, що провокують прояв псоріазу, може бути механічне ураження шкіри, стрептококова інфекція, хронічний стрес, ендокринні захворювання. Захворювання може носити спадковий характер.

Діагностика псоріазу

Діагноз ставиться на підставі клінічної картини. Характерний типовий для псоріазу ознака: припоскабліваніі бляшки від неї відділяється плівка, під якою виявляються точкові краплі крові за типом роси. Також підтверджують діагноз мікроскопія і лабораторні дослідження.

Лікування псоріазу

Лікування залежить від ступеня вираженості запалення шкіри і стадії розвитку захворювання. При легких формах буває достатньо обробки шкіри саліцилової або гормональної маззю. Призначають фізіотерапію, Фотохіміотерапія. В останні роки отримані хороші результати при застосуванні цитокінів. У разі наполегливої затяжного розвитку захворювання, можуть призначатися цитостатики (метотрексат, циклоспорин).

Ускладнення псоріазу

До ускладнень псоріазу відносять важкі форми його прояви, такі як псоріатична еритродермія, генералізований пустульозний псоріаз і псоріатичний артрит.

Профілактика псоріазу

У запобіганні загострень важливу роль відіграє дієта з фруктів і овочів, якщо у пацієнта відсутня алергія до даних продуктів. Перебіг псоріазу приступообразное, частіше він загострюється в осінньо-зимовий період.