Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > ретейнер після брекетів: навіщо вони потрібні і якими достоїнствами володіють?

ретейнер після брекетів: навіщо вони потрібні і якими достоїнствами володіють?

Останнім часом лікарі-стоматологи часто проводять лікування прикусу, особливо у дітей. Причин неправильного росту зубів може бути багато: спадковість, нестача кальцію в організмі, а також невелика кількість твердої їжі в дитячому віці. Для того щоб виправити становище, використовуються різні методики і конструкції.

Лікувати прикус потрібно ще в ранньому віці. Так як щелепу в цей час інтенсивно зростає, для корекції положення зубів використовуються різні знімні ортодонтичні апарати. Вони виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. При цьому раз на місяць слід відвідувати доктора, який підправить платівки. Для зовсім маленьких діток такі конструкції можуть бути зроблені в яскравій кольоровій гамі.

Однією з таких конструкцій є ретейнер. Він встановлюється вже після того, як ортодонтичне лікування було вироблено. Ретейнери після брекетів встановлюються, щоб зуби не змогли вийти з зубного ряду. Вони являють собою тонку безпечну дріт, яка практично не псує посмішку.

Дана конструкція виробляється масово, хоча в окремих випадках можливо і індивідуальне виготовлення. Встановити її може тільки фахівець, який використовує у своїй роботі світловий матеріал або клей. Ретейнери після брекетів можуть застосовуватися самостійно або в комплексі з іншими апаратами.

Представлена конструкція повинна бути зафіксована дуже міцно, адже якщо вона відклеїться, пацієнт не зможе самостійно виправити становище. Справа в тому, що ретейнер розташовується за зубами. Якщо апарат все-таки відклеївся, його повторну фіксацію слід провести негайно, тому що в противному випадку зуби можуть розійтися.

Може трапитися і так, що ретейнери після брекетів доведеться носити все життя. У цьому випадку конструкцію слід періодично змінювати: раз на 4 роки. Однак це не означає, що вона буде заважати вам повноцінно жити. У роті ретейнер практично не відчувається, та й під час посмішки він малопомітний. Подивитися, чи правильно стоїть апарат, або поміняти його може будь-ортодонт.

Основною перевагою представленої конструкції є те, що вона здатна утримати зуби в необхідному положенні. Існує кілька видів ретейнер: незнімні і знімні. Перший варіант прикріплюється на внутрішній поверхні зубів і виробляється з безпечного металу, який повинен бути гіпоалергенним. У другому випадку ретейнери виготовляються з пластику. Вони можуть кріпитися до половині щелепи або до двох. Якщо зубний ряд став стабільним, і рух зубів припинилося, то конструкцію можна буде зняти, проте це відбудеться через досить тривалий проміжок часу.

Те, які саме ретейнери після брекетів слід носити, визначається складністю виправлення прикусу, а також тривалістю використання брекет-системи. Якщо вам поставили знімні конструкції, то слід пам’ятати, що вони вимагають відходу. Чистити їх слід щодня.