Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Сорбенти для очищення організму

Сорбенти для очищення організму

Сорбенти для очищення організму

Сорбенти для очищення організму

Сорбенти для очищення організму – препарати, що сприяють виведенню шкідливих і токсичних речовин. Чи можна приймати такі лыки  без консультації лікаря ? Давайте розберемося в цьому питанні.

Наскільки виправданий прийом сорбентів ?


Сьогодні багато хто з нас призначають собі сорбенти абсолютно самостійно . Виною тому – повальна мода на очищення організму . Але чи так необхідні сорбенти ?

Лікарі стверджують , що страшні чутки про загальної зашлакованості розпускають виробники цих коштів. Насправді , питання про необхідність прийому таких препаратів у кожному конкретному випадку повинен вирішувати фахівець.

Деякі сорбенти активно поглинають не тільки шкідливі , але і корисні елементи , а це , погодьтеся , може призвести до сумних наслідків.

Сорбенти для очищення організму від токсинів. Список препаратів:

Нижче наведені найпопулярніші сорбенти для очищення організму , їх коротка характеристика і рекомендації з прийому . Це лише загальна інформація – оптимальний препарат вам допоможе підібрати лікар.

поліфепан

Даний препарат призначають при захворюваннях ШКТ – він поглинає бактерії (причому як шкідливі , так і корисні ) , а також бактеріальні токсини , отрути , алкоголь , солі важких металів , алергени , продукти обміну речовин.

Поліфепан не чинить на організм токсичного впливу , він не всмоктується і повністю виводиться з організму протягом доби.

Препарат приймають за годину до їжі , розмішавши в невеликій кількості води або запиваючи нею . Дозування залежить від ступеня тяжкості стану (добова норма складає 0.5-1.0 г / кг).

Курс лікування займає 3-14 днів . Повторний курс можливий лише через 2 тижні.

Полісорб

Даний препарат виводить токсини ендогенного і екзогенного походження , алергени , ендотоксини та токсичні продукти, що утворюються при розпаді білків в кишечнику.

Препарат призначають для лікування кишкових захворювань , супроводжуваних діареєю. Також його використовують в комплексному лікуванні вірусного гепатиту.

Дозування препарату залежить від віку ( 0.6 г – для дітей і 1.2 г – для дорослих). Препарат розчиняють у холодній воді і приймають за годину до їди або прийому ліків. Максимальна добова доза для дорослих становить 12-24 г. Кратність прийому – 2-3 рази на добу. Курс лікування (залежно від захворювання ) займає 3-15 днів .

Ентеросгель

Діючою речовиною ентеросгеля є метилкремнієва кислота. Препарат чинить детоксикаційну дію. Він зв’язує і виводить токсини , мікроорганізми ( патогенні та умовно- патогенні ) , купірує прояви токсикозу , сприяє поліпшенню лабораторних показників крові і сечі , покращує роботу нирок , печінки , кишечника , нормалізує травні процеси , попереджає появу виразкових уражень слизової оболонки ШКТ (за рахунок огортаючого дії ) . Ентеросгель активізує перистальтику кишечника , стабілізує імунні реакції.

Призначають даний препарат при інфекційно -токсичних захворюваннях печінки , нирок , холестазі , захворюваннях шлунково-кишкового тракту , харчової і лікарської алергії , діареї та диспепсії , інфекційних захворюваннях , інтоксикаціях , шкірних захворюваннях , ранньому гестозі , дисбактеріозі кишечника , злоякісних захворюваннях (до і після операції , під час променевої та хіміотерапії ) .

Тривалість курсу визначається індивідуально. У середньому ж вона становить 7-14 днів. Норма прийому ( 15 , 30 , 45 г – залежно від віку) ділиться на 3 прийоми. Приймають препарат через 2 години після їжі або за 1,5-2 години до неї .

активоване вугілля

Цей препарат має високу поверхневою активністю і сорбційної здатністю. Він адсорбує токсичні речовини , солі важких металів , алкалоїди та глікозиди , а також лікарські речовини. Добова норма прийому: 250-750 мг (приймають вугілля 3-4 рази на добу).

Призначають вугілля при диспепсії , інтоксикаціях , сальмонельозі , токсикоинфекциях , метеоризмі , гіперсекреції соляної кислоти в шлунку , алергічних захворюваннях , отруєннях хімічними сполуками і лікарськими препаратами.

Відгуки про сорбенти для очищення організму

Асортимент сорбентів дуже широкий, але використовувати їх варто дуже обережно. Судячи з відгуків , тривалий прийом сорбентів для очищення організму від токсинів може привести до таких наслідків , як гіповітаміноз , порушення всмоктування поживних речовин , стійкі запори .