Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Судинні захворювання головного мозку

Судинні захворювання головного мозку

Судинні захворювання головного мозку можуть розвинутися через гіпертонічну хворобу, вад у розвитку судин (артеріовенозних аневризм), судинному атеросклерозі в головному мозку і в магістральних судинах голови. До причин відносять васкуліти, Факоматози, травми, хвороби крові та серцеві недуги.

У медичній практиці класифікують інсульти і порушення кровообігу в мозку переходить характеру. Перехідні порушення (дисциркуляторні порушення, ішемічна атака транзиторна) характеризуються ціанозом шкіри обличчя і видимих слизових, в деяких випадках відзначається лицьова набряклість. До характерних проявів порушень відноситься запаморочення, шум, біль у голові. Частим характерною ознакою є непритомний стан, що супроводжується похолоданням і ціанозом в кінцівках.

Судинні захворювання головного мозку, провокують перехідні порушення в кровообігу, можуть відрізнятися слабкістю і онімінням переходить характеру в кінцівках (геміпарез), невеликими мовними розладами, судорожними припадками, порушенням у функціях черепних нервів, а також розладами свідомості.

Тривалість неврологічних симптомів становить кілька хвилин або годин, але не більше двадцяти чотирьох годин. У ряді випадків під виглядом перехідних порушень в кровообігу розвиваються мікроінсульт. Необхідно відзначити, що в таких випадках розпізнати мікроінсульт вельми скрутно.

Злоякісні протягом гіпертонічної хвороби може спровокувати мозкової набряк, який супроводжується різким виникненням головного болю, що посилюється при чханні або кашлі, блювотою, зниженням пульсу, нудотою, запамороченнями, менінгеальними симптомами. У ряді випадків характерним є порушення координації пацієнта.

Судинні захворювання головного мозку, що викликають порушення в кровообігу різних артерій, характеризуються різною симптоматикою, яка залежить від нестачі у кровопостачанні відповідного мозкового ділянки. Перехідне порушення в кровообігу, що вражає внутрішню сонну артерію, може провокувати мовленнєвий розлад або геміпарез короткочасного течії в протилежному ділянці тіла. Розвиток порушень в кровообігу хребетних артерій викликає двоїння в очах, головні болі, розлади координації.

У важкому атеросклеротіческом перебігу судинні захворювання головного мозку виражаються в гострій недостатності кровообігу мозку, що супроводжується різними симптомами органічної природи.

В якості проявів слід відзначити зниження пам’яті та інтелекту, зниження уваги, виникнення емоційної нестійкості, патологічних рефлексів, дратівливість. Гострі розлади в кровообігу можуть призвести до тромбозу або емболії. Дані стану є поширеною причиною інсультів.

Порушення в кровообігу можуть носити вроджений характер. До патологічних вродженим вадам у розвитку судин відноситься судинна мальформація мозку. При цьому спостерігається неправильне з’єднання вени або артерії, або їх обох. Причина виникнення патології на сьогоднішній день залишається нез’ясованою. Масштаби даних патологій можуть бути різними.

Ряд судинних захворювань може бути виявлений при внутрішньоутробному розвитку. Як правило, при діагностуванні використовується УЗД. Таким чином, наприклад, визначаються кісти судинних сплетінь головного мозку. Ця ділянка не має нервових клітин і бере участь у виробленні рідини. Ця рідина необхідна при розвитку мозку плоду. У деяких випадках вона блокується оточуючими клітинами. Це призводить до виникнення порожнини (кісти).