Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > УЗД головного мозку новонародженого: надійне і безпечне дослідження!

УЗД головного мозку новонародженого: надійне і безпечне дослідження!

здесь УЗД головного мозку новонародженого (нейросонографія) – це дослідження, яке дозволяє за допомогою ультразвуку побачити головний мозок дитини з метою виявити дефекти, захворювання або зміни в структурі мозку і мозкових тканин. УЗД мозку є досить безпечним методом. Дитина не отримує ніякого випромінювання, тому проводити нейросонографію можна необхідну кількість разів залежно від призначення доктора. УЗД головного мозку немовляти є абсолютно безболісним методом дослідження, що дозволяє проводити його, навіть коли дитя спить. Для проведення нейросонографії не вимагаються додаткові лікарські засоби. Процедура займає не більше 15 хвилин, що дуже зручно у випадку з грудними дітьми.

Деякі лікарі рекомендують проводити УЗД головного мозку новонародженого всім дітям в цілях профілактики і раннього виявлення патологічних змін у мозку. Це пов’язано з тим, що деякі симптоми пошкодження головного мозку проявляються після року, а помітити недобре в дитячий період можна тільки за допомогою ультразвуку.

Ультразвукове дослідження є великою перевагою для дітей до року. До того, як з’явилася можливість проводити УЗД головного мозку новонародженого, лікарі використовували такий метод, як комп’ютерна томографія. Це дослідження проводиться під наркозом, так як найменший рух може перешкодити виявленню патології. Крім того, проведення комп’ютерної томографії передбачає використання рентгенівських променів, що небажано для дитини. Поява нейросонографии повністю прибрало ризик опромінення і дії наркотичних речовин на організм дитини.

УЗД головного мозку новонародженого в обов’язковому порядку проводять недоношеним дітям і дуже великим новонародженим, при підозрі на внутрішньоутробну інфекцію, дітям з неправільнойй формою голови, а також важким новонародженим, яким потрібна реанімаційна допомога. Показано це дослідження при кисневому голодуванні мозку, при важких і тривалих пологах, при аномаліях інших органів, а також при неврологічних порушеннях (судоми, порушення дихання).

Проводять УЗД голови через велике тім’ячко новонародженого, інколи – через бічні джерельця. Джерельце – це ділянка в тім’яній області голови, не закритий кісткою. Джерельце добре пропускає ультразвукові хвилі і дає можливість вивчить структуру мозку. Після року велике тім’ячко закривається, і зробити УЗД не представляється можливим.

Нейросонографія використовується для виявлення крововиливів у головний мозок, вади розвитку мозку, гідроцефалію, ураження тканин мозку через гіпоксії. УЗД мозку дозволяє виявити кісти і пухлини, водянку, запалення і ішемію головного мозку.

Перед проведенням процедури шкіру над великим роднічком змащують спеціальним звукопровідним гелем для кращого проникнення ультразвукових хвиль в тканини і структури мозку.

Нейросонографія – це дослідження, яке проводиться спеціально новонародженим і грудним дітям. УЗД головного мозку у дорослих не проводиться у зв’язку з неможливістю проникнення ультразвуку через кісткову тканину. Завдяки наявності на голові дитини джерельця стає можливим проведення цього дослідження новонародженим і дітям до року.

У разі необхідності проведення УЗД мозку новонародженому або дитині до року необхідно пам’ятати про те, що дослідження має проводити висококваліфікований спеціаліст, використовуючи сучасне обладнання .

УЗД мозку – надійний і безпечний метод, що дозволяє оцінити стан структур і тканин головного мозку. Використання даного методу дослідження у грудних дітей є великою перевагою перед іншими методами дослідження головного мозку у маленьких дітей.