Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Важливість, користь і особливості прийому спортивного харчування

Важливість, користь і особливості прийому спортивного харчування

Важливість правильного спортивного харчування при заняттях спортом складно переоцінити. Від того, які і в якій кількості корисні речовини, вітаміни і мінерали надходять в організм людини, що піддає свій організму певним навантаженням, залежать і результати тренувань, і терміни, в які досягається задуманий ефект.

Важливість правильного спортивного харчування при заняттях спортом

У тому випадку якщо фізичними вправами людина займається з метою загального зміцнення свого організму, то, як правило, цілком достатньо просто дотримуватися правильного режиму їжі, використовувати для приготування їжі ті продукти, які роблять позитивний вплив на що відбуваються в організмі процеси, як під час безпосередньо тренувань , так і в перервах між ними. Однак в тому випадку, якщо заняття спортом спрямовані на досягнення певних результатів, причому в досить стислі терміни, без спеціального раціону обійтися навряд чи вийде.

Важливість і користь спортивного харчування

Спортивним харчуванням називають спеціальну групу харчових продуктів, яку випускають безпосередньо для людей, що займаються спортом. Застосування такого харчування, як правило, покращує результати, збільшує силу, покращує витривалість, обсяг м’язів. Правильно застосування спортивного харчування нормалізує обмін речовин, допомагає спортсмену зберігати оптимальну масу тіла.

Спортивне харчування за складом найчастіше представляє собою концентровані суміші головних харчових елементів. Вони спеціально оброблені для найбільш комфортного засвоєння організмом людини. Над розробкою таких сумішей працюють спеціальні дослідницькі центри, які на основі наявних даних про стан активів людських організмах фізіологічних процесах створюють найбільш оптимальні суміші з точки зору їх впливу на людину, що піддає свій організм регулярних фізичних навантажень.

Всупереч існуючим уявленням далеких від спорту людей, спортивне харчування не є допінгом. Насправді це спеціально виготовлена ​​їжа з високою енергетичною цінністю на основі звичайних продуктів, яка легко засвоюється організмом при мінімальних витратах часу і зусиль органів травлення. Спортивне харчування відноситься до біологічно активних добавок з точки зору класифікації.
Види спортивного харчування

Розрізняють різні види спортивного харчування, кожен з яких надає певний вплив на стан організму спортсмена. Залежно від того, яких результатів прагнути займається спортом людина, підбирається і певний вид такого харчування. Як правило, вибір відбувається на основі ретельного дослідження стану організму, і призначення його певних видів слід узгоджувати з лікарем або досвідченим спортсменом. Це, звичайно ж, стосується головним чином новачків.

Потрібно розуміти, що спортивне харчування для початківців підбирається більш ретельно, так як вже досвідчені спортсмени, які використовують таке харчування протягом довгого часу, як правило, можуть вже самостійно визначити – які речовини необхідні їх організму, і з урахуванням цього вибрати той чи інший вид суміші .

  • Ізотоніки: втамовуємо спортивну спрагу

Так, наприклад, для зниження маси тіла, приймають жіросжігателі, L-карнітин, які прискорюють процес утилізації жирів в організмі, покращують транспорт жирних кислот.

Якщо ж навпаки – необхідно набрати м’язову масу, то вживають спортивні добавки, які відносяться до категорій гейнери, амінокислот або протеїнів.

Особливу увагу потрібно звернути на спортивне харчування, призначене на відновлення сили і енергії, на поліпшення обміну речовин. Так, ізотоніки в раціоні спортсмена забезпечують енергетичне підживлення як безпосередньо на тренуваннях, так і протягом усього дня, відновлюючи сили.

  • Жироспалювачі

Колаген зміцнює суглоби і зв’язки, що особливо важливо для спортсменів, що займаються силовими видами спорту. Крім того, колаген надає омолоджуючу вплив на шкіру і волосся людини. Креатин в значній мірі підвищує вибухову силу м’язів, і, крім того, забезпечує швидке відновлення м’язового енергетичного потенціалу.

А ось Омега 3 в спортивному харчуванні застосовується як для зниження ваги, так і для набору м’язової маси. Без достатньої кількості Омега 3 жирних кислот в організмі практично неможливо добитися помітних результатів, і це при тому, що ця група кислот не відтворюються в організмі. Тому Омега 3 має бути обов’язково присутня в раціоні спортсмена.

Українське спортивне харчування, як правило, досить високоякісне. І практично не поступається західноєвропейським і американським аналогічним продуктам. Придбати його можна в різних спеціалізованих магазинах, наприклад в мережі спортивного харчування  ” Тerrasport” http://terrasport.ua/dir_nutrition.htm !