Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Вірус герпесу – що потрібно знати кожному

Вірус герпесу – що потрібно знати кожному

До групи герпес-вірусів входять більше вісімдесяти різновидів вірусної інфекції, з них вісім найбільш небезпечні для людини.
Найчастіше, як первинне, так і повторне зараження герпес-вірусною інфекцією відбувається повітряно-крапельним шляхом, зокрема, при прямому контакті, або через предмети особистої гігієни, предмети побуту. Слід зазначити, що нерідкі випадки внутрішньоутробного зараження герпевирусной інфекцією, так званим трансплацентарним шляхом. У медичній практиці не раз реєструвалися випадки зараження герпесом після проведення трансфузійних заходів, зокрема, при переливанні крові. Загроза інфікування вірусом герпесу може існувати при проведенні заходів з трансплантації органів.

“VirusStop” – офіційний медичний сайт, присвячений здоров’ю людини. Наше основне завдання – надати користувачеві перевірену інформацію про різні віруси, вірусні захворювання, про класифікацію медпрепаратів.

Наш сайт www.virusstop.com.ua про здоров’я створений не для практикуючих лікарів, а для звичайних користувачів. Вся інформація адаптована і надана доступною і зрозумілою мовою, медичні терміни розшифровуються. У той же час ми приділяємо велику увагу перевірці автентичності своїх джерел, якими стають тільки офіційні медичні сайти, наукові медичні журнали і практикуючі лікарі та експерти. Читайте лише компетентні джерела та будьте здоровими!

 

 

Симптоми при герпес-вірусній інфекції варіабельні і залежать від багатьох факторів, зокрема, від стану імунної системи, супутньої патології, віку пацієнта. Слід зазначити, що часто у людей з ослабленим імунітетом герпес-вірусна інфекція найбільш важко протікає.

Так, відомі випадки, коли банальний герпес на губі трансформується в герпетическую ангіну з важким перебігом і серйозними хворобливими відчуттями в області слизової губ, ротової області.
Найбільш важко герпес-вірусна інфекція може протікати у дітей, а також в осіб з істотно ослабленим імунітетом. Інфікування на ранніх термінах вагітності герпес-вірусною інфекцією, може вкрай негативно позначатися як на здоров’я вагітної так і самого плоду. Йдеться про вірус герпесу 6 типу, цитомегаловірусної інфекції, четвертому типі герпесу. Вагітність може бути під загрозою в результаті загострення генітального герпесу.

Як і для першого, так і для другого типу простого герпесу характерним симптомом є поява на шкірі слизових бульбашок, наповнених рідким вмістом. Зараження герпесом 4 типу (вірус Епштейна-Барр) може провокувати ряд симптомів, характерних для гематологічних захворювань, зокрема, збільшення регіональних лімфатичних вузлів. Цитомегаловірусна інфекція може і зовсім протікати як гостре респіраторне захворювання.

У більш запущених випадках можлива поява таких симптомів, як різь в області очей. При дитячої Розеола провоцируемой 6 типом вірусу герпесу одним з перших симптомів є поява на шкірі щік, а також тіла, екзантеми. До кінця не вивчено питання про віруси герпесу 6, 7 і 8 типів. Медики припускають, що дана інфекція є причиною появи саркоми Капоші у ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Важливо не пропустити герпес-вірусну інфекцію.

Поява різних висипів, що провокують свербіж, зокрема, хворобливих бульбашок в області шкіри і слизових особи, геніталій, тривале підвищення температури тіла, відчуття втоми не пов’язане з фізичними навантаженнями – всі ці симптоми вимагають уваги з боку лікаря. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день ведуться подальші пошуки ефективного лікування герпесу, все ж існує і ряд методів противірусної та імуномодулюючої терапії, що сприяє більш легкому перебігу захворювання, корекції імунного статусу організму людини, а також профілактики рецидивів герпесу.

Герпес на губах? З кожним може трапитися!