Ви знаходитесь тут: Головна > ФІТНЕС > Вправи для тонусу м’язів шиї

Вправи для тонусу м’язів шиї

Вправи для тонусу м'язів шиї

Вправи для тонусу м’язів шиї

Вправи для м’язів шиї спрямовані на зміцнення трапецієподібного м’яза, що піднімає м’яз і грудино-ключично-соскоподібного м’яза. Саме ці м’язи складають «каркас» шиї.

Тонізуючі вправи для м’язів шиї корисні не тільки для здоров’я, але і для концентрації уваги і поліпшення пам’яті.
Вправи для м’язів шиї: шраги
Вправи для м’язів шиї повинні захоплювати найбільшу з них – трапецієподібну, або «трапецію», як її називають між собою бодібілдери. «Трапеція» – це доволі великий  м’яз, який  пов’язує шию і плече. Піднімає мускул спускається по задній стороні шиї, а грудино-ключично-соскоподібного м’яза – по передній стороні шиї. Вправи для всіх цих м’язів шиї можна виконувати за допомогою різних фітнес-тренажерів.
Одне з найпоширеніших вправ для м’язів шиї – шраги. Це так зване «ізолююча вправа», яка  призначена для розробки одного єдиного м’яза  – трапецієподібного  м’яза  шиї. Дуже просто шраги можна описати як потискування плечима. Вони можуть виконуватися зі штангою або гантелями. Поставивши ноги на ширину плечей і утримуючи штангу перед стегнами, потрібно піднімати і опускати плечі. Якщо використовуєте не  штангу, а гантелі, просто тримайте їх з боків, і точно так само потискайте плечима.
Це ж вправу можна робити, утримуючи штангу над головою на витягнутих руках, широким хватом. Принцип той же, просто плечима потискуєте вгору. У будь-якому варіанті вправи, намагайтеся сильно стискати трапецієподібний м’яз у верхній частині руху.
Вертикальна тяга і згинання
Інша  популярна  вправа для м’язів шиї – вертикальна тяга. Ця вправа теж розрахована в основному на зміцнення «трапецій» і полягає в піднятті штанги знизу до плечей. Штанга береться двома руками коротким хватом (відстань між руками 20-30 сантиметрів), руки повернені долонями вниз. Початкове положення – штанга утримується біля стегон. Піднімайте штангу вгору до шиї, потім опускайте. Цю  вправу  для м’язів шиї теж можна робити і з гантелями, утримуючи їх разом попереду від себе, долоні при цьому повинні бути розгорнуті до себе. В обох вправах важливо, щоб передпліччя завжди розташовувалися нижче, ніж плечі, коли ви піднімаєте вагу.
Найпростіше вправа для м’язів шиї – згинання, яке розвиває і піднімає мускул, і грудино-ключично-соскоподібний м’яз. Щоб виконувати цю вправу, потрібно лягти горілиць на лаву так, щоб голова звисала з краю. На чоло потрібно закріпити небудь вагу. Повільно опускайте голову назад, потім піднімайте назад, притискаючи підборіддя до грудей. Вага найзручніше закріпити на спеціальному ремені, який не буде зісковзувати з чола.