Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Виділення з молочних залоз при вагітності: норма чи симптом захворювання?

Виділення з молочних залоз при вагітності: норма чи симптом захворювання?

Чи можуть бути виділення при вагітності? Якщо ви вже задавали собі це питання, але не знаєте відповіді, то інформація, яка надана нижче, роз’яснить як, що і чому. Можна сміливо стверджувати, що виділення з молочних залоз при вагітності – досить часте явище. Саме з ним жінки стикаються, коли знаходяться в “цікавому” положенні. Груди під час вагітності найбільш сприйнятлива до будь-яких змін в організмі. Вона твердне, набухає, стає максимально чутливою, на ній починають проявлятися жилки. Такі симптоми ви можете спостерігати в першому триместрі, а от у другому можуть початися зовсім несподівані виділення з грудей. Фахівці поділяють їх на два види: нормальні і ті, причини яких потребують лікування. Саме про них і йтиме далі мова.

Нормальні виділення з молочних залоз при вагітності

Молочна залоза складається з тканини, в якій є протоки. Щоб вони не зросталися і не злипалися, в них виділяється невелика кількість рідини. Цією «водички» стає більше, коли відбувається сплеск гормонів, пов’язаний з вагітністю, і вона починає виділятися з сосків. Такі виділення, як правило, необільних, але бувають випадки, що майбутнім матусям просто доводиться користуватися спеціальними вкладишами-рятувальниками для приховування подібного симптому. При такому розкладі рясні патьоки свідчать про порушення нервової системи. Може знадобитися прийом заспокійливих засобів. У першій половині вагітності спостерігаються прозорі виділення з молочних залоз. Як правило, пізніше вони знаходять більш жовтуватий відтінок, стають солодкуватими на смак (ще вони відомі під назвою «молозиво»). У багатьох жінок вони мають кров’янистий відтінок. Все добре, якщо вас при цьому не турбують болі в грудях. Такі виділення з молочних залоз при вагітності можна легко пояснити: в цей час груди ростуть, але будь-який маленький посудину, який знаходиться всередині неї, може лопнути, і кров у такому випадку потрапить в рідину, що виділяється соском. Якщо при такому симптомі ви відчуваєте, що ваш стан погіршився, то негайно йдіть до хорошого лікаря.

Виділення з молочних залоз при вагітності, що вимагають негайного звернення до мамолога

Існує досить багато факторів, при прояві яких потрібно звертатися до висококваліфікованому фахівцю. При наявності хоча б однієї з цих ознак не зволікайте з візитом до лікаря, адже чим раніше ви дізнаєтеся причину відхилень, тим швидше і ефективніше буде лікування. Отже, ось деякі з них:

1. Рідина виділяється тільки з одних грудей.

2. Досить довгі і рясні кров’янисті виділення.

3. Вельми сильні больові відчуття в області молочної залози.

4. Значні виділення із сосків мають отруйно-жовтий колір.

5. Підвищення температури.

6. Різке погіршення самопочуття.

Наостанок

Милі жінки, бережіть себе! Звертайтеся до лікаря, якщо у вас є які-небудь підозри і тривоги з приводу свого самопочуття. Не відкладайте візит до фахівця, адже тепер ви відповідаєте і за здоров’я свого малюка.