Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Види алкоголю

Види алкоголю

Давним-давно наші не обтяжені прогресом предки знали лише один вид п’янкого напою – перебродивший сік плодів. Але цивілізація не бажала стояти на місці. Людство метушилося, видобувало вогонь, переїжджало з печер в будинку, винаходило колесо, придумувало писемність, урізноманітнило якість алкогольних продуктів. Зараз тільки класифікація виробів «з градусом» включає кілька десятків найменувань: від безневинного квасу до незаперечного семидесятиградусного абсенту.

Елітний алкоголь незмінно асоціюється з відмінним смаком і високими вимогами до якості. Проте, вибір міцних напоїв на ринку настільки великий, що відрізнити марки преміум-класу від інших не так-то просто. Крім того, навіть у експертів немає єдиної думки, які напої віднести до елітних, а які – ні. Більшість цінителів першокласного алкоголю сходяться на думці, що в марці повинні поєднуватися три параметри, причому на високому рівні – якість, ціна, імідж виробника. У наш час можна спробувати все, чим можуть похвалитися світові виробники продуктів харчування. Але почесне місце в будь-якому магазині займає алкоголь. Різноманітність просто вражає. Як розібратися в цьому різноманітті і що потрібно знати кожній обізнаній людині? На допомогу прийде наш сайт ” nalivali.ru ” . Ми радо поділимось з Вами тим, що знаємо самі ! Завітайте до нас та переконайтеся .

 

Мікроетанол
До легких алкогольних напоїв прийнято відносити вироби з низьким вмістом етанолу. Вони готуються методом зброджування продуктів, які містять цукор або крохмаль. При цьому, крім спирту, на виході утворюються й інші речовини, які приносять організму тільки шкоду, – це сивушні масла, фурфурол і летючі альдегіди. До речі, сивушні масла є навіть в пиві. Всі ці домішки вельми токсичні.

  • Найбезпечніший з легких спиртних напоїв – це квас. Вміст спирту в ньому мізерно мало, тому, якщо людина вирішить стати «квасним» алкоголіком, навряд чи йому вдасться втілити свою ідею в життя.
  • Пиво почали пити ще стародавні єгиптяни. Воно буває темним, світлим, червоним. Сортів цього напою дуже багато. Залежно від того, з якої сировини виготовлено пиво, воно може мати різноманітні смакові відтінки.
  • Вина можуть готуватися з різних плодів, ягід, але найбільшого поширення набуло вино з винограду. Вина розрізняються за кольором, вихідній сировині, фортеці, призначенням, якістю, термінами витримки, змістом етилового спирту і цукру.

Надмірності з гарними іменами

  • Шампанське, вермут, мартіні, Чінзано, лікер – такі підвиди легкого алкоголю. Шампанське розрізняється за смаковими якостями, тобто ступеня солодощі, сортам винограду, з якого воно виготовлене, і типом виробника. Останній «хитрий» критерій вказує на те, купувалися чи виноматеріали або напій готувався з власної сировини.
  • Мартіні і Чінзано – це різні сорти вермуту, тобто ароматизованого вина з приправами і спеціями. Мартіні також розрізняється по кольору і за складом. Наприклад, гвоздика і кориця – це «родзинка» рожевого мартіні.
  • Лікери готуються із соків фруктів і ягід, до їх складу також входять спеції, приправи, трави, рослини, ефірні олії. Існують марочні лікери та лікери-креми. Вони бувають десертні і міцні (останні вже не відносяться до слабоалкогольних напоїв, їхня межа може доходити до 40 градусів).

До речі, в Італії виготовили найдорожчий лікер на планеті. Зроблено всього дві пляшки, і вартість кожної з них майже 44 млн доларів.

Суворі чоловічі напої

У міцних спиртних напоях високий вміст етанолу. Практично всі вони готуються шляхом дистиляції або перегонки. Залежно від кліматичних умов і національних традицій, початковим сировиною для «чоловічих» напоїв можуть служити пшениця, цукровий очерет, кукурудза, ячмінь, картопля, жито, виноград, агава.
Ще одна класифікація міцного алкоголю:

  • витриманий
  • і хибний.

Коньяки і віскі відносяться до витриманих. Перед тим як потрапити на столи, вони настоюються в бочках.
Джини, граппи, горілки не удостоюються такої честі.
А текіли, ром, бренді, аквавіти (скандинавський напій з картоплі або зерна) можуть бути як витриманими, так і невитриманими. Вважається, що невитриманими є білі спирти, а минулими витримку – коричневі. Але іноді коричневий колір продукту дають барвники.
У Сибіру, ​​Середньої Азії та Монголії виробляють зовсім вже екзотичні молочні горілки, дістілліруючи зброженное молоко: арак, архі, Тарасун.