Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Види друку

Види друку

Види друку: лазерний, струменевий, трафаретний, офсет

У найдавніші часи пам’ять людини була єдиним способом передачі знань: об’ємні міфи і сказання, легенди і перекази поширювалися усно, співали їх напам’ять на народних святах. Але вже близько 3000 р до н. е. із символів і знаків зароджується писемність. Перші записи були висічені на каменях, зроблені на глиняних і дерев’яних дощечках, в Стародавньому Єгипті широке поширення отримав папірус, а починаючи з III ст. до н. е. в Стародавньому Римі стали використовувати пергамент. Всім відомо, що папір винайшли в Китаї, однак Європі папір подарували араби, за часів розквіту Арабського халіфату. З тих пір саме папір залишається основним носієм інформації: від середньовічних рукописних книг, на виготовлення яких йшли роки праці, до сучасних багатотисячних тиражів, надрукованих на поточних високотехнологічних лініях.

Сьогодні існує три основних види друку на папері:

 • цифровий,
 • трафаретний,
 • офсетний друк.

Давайте подивимося, чим вони відрізняються і дізнаємося, як правильно вибрати спосіб друку для отримання найкращого результату і економії коштів.

 

Тому при замовленні друку рекламно-інформаційної продукції важливо чітко визначитися з цілями і завданнями Вашого замовлення. В цьому Вам допоможуть консультанти і фахівці якісного друку плакатів в Києві ” Хотпрінт”. Наша компанія http://hotprint.ua/production/posters.html здійснює якісний друк плакатів і постерів на сучасному цифровому обладнанні і в найменші терміни за доступною ціною !

Цифровий друк

 

Цифровий друк – це виготовлення тиражу безпосередньо з електронного файлу, без посередника у вигляді друкованої форми, т. е. фарба наноситься відразу на папір.

Як правило, цифровий друк вигідна, якщо тираж не перевищує 500 примірників формату А3.

Розрізняють

 • лазерну,
 • світлодіодну
 • і струменеву технології цифрового друку.

Лазерний і світлодіодний друк

Лазерний та світлодіодний друк (електрографія, ксерографія) – спосіб друку, який використовується в переважній більшості офісної техніки: від невеликих офісних копірів і принтерів до потужних продуктивних інженерних пристроїв.

 • переваги

Висока швидкість, хороша чіткість зображення. Нанесене зображення не стирається і не вигоряє. Широкий діапазон видів паперу і плівок, придатних для друку (60-300 г / м2). Стабільна відносно низька ціна одного відбитка.

 • недоліки

Ідеально справляється з текстом і графіками, але не підходить для друку фотографій. При друку виділяються надлишковий озон і окис вуглецю, які шкідливо впливають на здоров’я.

Оптимальний тираж: від 1 до 500 екз. (В форматах А3, А3 +).

 • область застосування

Друк навчальних, презентаційних робіт. Ксерокопії. Невеликі рекламні акції і кампанії. Поліграфія для малої аудиторії. Персональні візитні картки, листівки, запрошення, буклети, календарі, інформаційні матеріали.

Лазерний друк ідеально підходить для потреб малого бізнесу і звичайних людей там, де потрібні дуже невеликі обсяги друкованої продукції.

Струменевий  друк

Струменевий друк: низька швидкість при хорошій якості друку напівтонових зображень.

 • переваги

Фотореалістичне зображення. Висока роздільна здатність, багаті півтони. Можливість друку без полів. Швидка реалізація. Стабільна вартість відбитка. Можливість оперативних коректив в макеті.

 • недоліки

Низька швидкість. Необхідність спеціального паперу для струменевого друку.

Оптимальний тираж: від 1 до 300 екз. (У формах А3, А3 +).

Трафаретний друк (ризография)

Ризография – різновид трафаретного друку (за назвою найбільш популярного виробника цифрових дуплікаторів – компанії RISO). Займає проміжне положення між цифрою і офсетом і використовується для друку невеликих тиражів: вже від 40 примірників ризография буде дешевше тиражування на копірі або принтері. Ризография вигідна аж до тиражу в 10 000, коли вже варто задуматися про офсет.

З плюсів – швидкість: друк на порядок швидше, ніж на копірі, при цьому немає втрат часу на виготовлення форм, розкочування, прилаладнання і т. д., як у офсету, а також низька вартість друку.

 • переваги

Простота роботи на різографі порівнянна з роботою на офісному ксероксі. Від готового макету до першого відбитка проходить всього 37 секунд. Висока швидкість друку – до 130 Стор. в хвилину. Найнижча ціна в середніх і малих тиражах монохромного друку.

 • недоліки

Неможливість високоякісної кольорового друку. Дозвіл друку поступається іншим наведеним способам.

Оптимальний тираж: від 40 до 10 000 екз. (В форматах: А4, А3).

 • область застосування

Краще рішення для виконання чорно-білого друку без напівтонів. Будь-які малобюджетні інформаційні продукти: бланки документів, листівки, прайс-листи, малотиражні газети, роздаткові матеріали, оголошення, брошури, методична література, навчальні посібники, інструкції, технічні керівництва і т.д.

Офсетний друк

У великих тиражах – це лідируюча технологія. Неможливо уявити сучасне життя без офсетного друку: підручники і газети, упаковка і художня література, календарі та плакати – все це робиться на офсетному обладнанні.

З трафаретного поліграфією цю технологію ріднить друк з форм, вартість яких розподіляється на тираж.

Існує два способи підготовки пластин:

 • Традиційний фотоофсет. Металева пластина експонується через фотоформу на спеціальному пристрої (копіювальній рамі), а потім виявляється;
 • Цифровий офсет, найбільш популярний сьогодні. При цьому способі фотоформи не використовуються, комп’ютер управляє перенесенням зображення безпосередньо на матеріал шляхом прямого експонування або гравірування.

Кольорове зображення розкладається на чотири кольори: блакитний, пурпурний, жовтий і чорний. Для кожного кольору виготовляють окрему пластину.

 • переваги

Висока якість і швидкість друку. Можливість використовувати дуже широкий спектр паперу. Можливість друку сумішеві, металізованими фарбами. Дешивізна одного відбитка при великих тиражах.

 • недоліки

Необхідність додрукарської підготовки: кольороподіл, цветопроба, виготовлення форм і т. д., що робить нерентабельною друк невеликих обсягів.
Необхідність приладки і розкочування, їх вартість може виявитися вагомою при друку невеликого тиражу.
Неможливість персоніфікації і нумерації.