Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Як захистити мікрофлору піхви від шкідливих бактерій

Як захистити мікрофлору піхви від шкідливих бактерій

Як захистити мікрофлору піхви від шкідливих бактерій

Як захистити мікрофлору піхви від шкідливих бактерій

Інфекції бувають різні. І якщо застуда найчастіше викликана інфекцією респіраторної, то різні розлади жіночої мікрофлори найчастіше бувають наслідком «заселення» піхви хвороботворними мікробами. За статистикою, кожна друга жінка хоча б раз побувала в такій ситуації. Давайте з’ясуємо, що потрібно зробити, щоб швидко впоратися з причиною цього неприємного розладу – бактеріальним вагінозом.

Як проявляється бактеріальний вагіноз?
Найчастіше сигналом служать виділення, іноді з неприємним «рибним» запахом. Як правило, вони посилюються після сексу, часто супроводжуючись палінням і свербінням. Звичайно, це доставляє особливий дискомфорт і знижує якість нашої сексуального життя. Індивідуальна чутливість у кожної з нас відрізняється, так що деякі жінки до пори до часу майже не відчувають проявів хвороби. Виявити зміни можна на огляді у гінеколога – лікар візьме мазок «на флору» і розповість вам про результати.

Які причини вагінозу?
Єдиної думки про причини змін мікрофлори піхви в сучасній медицині поки не вироблено. Насправді причини можуть бути самими різними: перевтома, неправильний прийом антибіотиків, погана екологія, переохолодження, стрес, зміна статевого партнера, застуда. І навіть вагітність.
До речі, лікуватися під час вагітності потрібно. Інакше зростають ризики народити завчасно. І навіть з’явившись на світ вчасно, дитина може народитися інфікованим або ослабленим.

Неправильно: починати самолікування або ігнорувати хворобу.
Правильно: пройти обстеження і почати лікування сучасними ефективними засобами.
Що саме потрібно лікувати, якщо вам поставлений діагноз «бактеріальний вагіноз»?
Перше, що хочеться зробити в цьому випадку – посилити гігієнічні процедури. Не поспішайте! Всі можливі промивання та спринцювання можуть стільки полегшити ваші страждання, скільки «підготувати грунт» для ще більшого розквіту чужорідних мікроорганізмів у вашому піхву. Адже видаляючи його «внутрішній світ», ми змиваємо і залишки правильної флори. І в результаті природно кисле середовище перетворюється на лужне. А в ній корисні лактобактерії, які захищали колись наше здоров’я, прижитися вже не зможуть. Зате всі «недруги» тільки спасибі вам скажуть – хвороботворним бактеріям це середовище дуже сподобається.
Як ви розумієте, головна мета лікування – відновити нормальну мікрофлору піхви. Як саме це зробити? Правильно призначити лікування може тільки кваліфікований лікар, спираючись на діагноз і результати обстежень.

Яке лікування може призначити лікар?
Є два основних напрямки в лікуванні бактеріального вагінозу. Можна «розбиратися» з проблемою за допомогою препаратів загальної дії. Для довідки: стандартний курс лікування триває близько 2 тижнів. Неприємним в цьому варіанті лікування є не тільки вимушене утримання, але й додаткове навантаження на організм, який повинен буде виводити залишки ліків.
Є більш сучасний і щадний шлях – застосовувати місцеві препарати, які надають саме мінімальний вплив на решті організм, але при цьому ефективно вирішують проблему «на місцях».
Добре допомагають, в тому числі і при повторних рецидивах бактеріального вагінозу, свічки Кліндацін. Вони продаються в аптеці без рецепта. Використовуючи свічки, ви можете бути впевнені, що ліки потраплять саме туди, куди потрібно. До того ж воно не забруднить білизну і не перешкодить вам вести активне життя – застосовувати свічки потрібно всього один раз на добу, на ніч. Побічні ефекти при такому лікуванні зведені до мінімуму, адже через слизову проникає всього до 4% препарату! А його ефективність у боротьбі з патогенною мікрофлорою доведена. Кліндацін сьогодні є препаратом вибору при лікуванні бактеріального вагінозу.
Чи є спосіб уникнути хвороби?
Якщо ви вже зіткнулися з бактеріальним вагінозом, потрібно обов’язково довести лікування до кінця. Варіант самолікування або «чудесного одужання» тут не підходить. Хоча це захворювання саме по собі не є смертельним або навіть небезпечним, його наслідки (як і у не долікований застуди) можуть бути самими похмурими. При неправильному лікуванні або його відсутності відбувається зниження місцевого імунітету. А це «відкриті ворота» для безлічі інфекцій, відомих в інтимній сфері. Збудники багатьох з них присутні і у здорової людини, але поки імунітет в змозі боротися з ними, нам ніщо не загрожує. Як тільки його сили виснажуються, різноманітні вороги нашого здоров’я починають боротьбу за право оселитися і вижити на місці колишніх корисних бактерій. І тут вже «косметичними заходами» в лікуванні не звільнитися. Доведеться не тільки розщедритися тривалий курс лікування, але і відчути наслідки прийому «важкої артилерії». А це, як не парадоксально, чергове зниження імунітету. Так що завдання № 1 – не потрапити в замкнуте коло. Вчасно зупинити хворобу і повернути здоров’я мікрофлори допоможуть свічки Кліндацін!
Бережіть ваше здоров’я і даруйте радість і гармонію собі і оточуючим. Адже саме цього так не вистачає холодної восени!