Ви знаходитесь тут: Головна > ДІЄТИ І ХАРЧУВАННЯ > Як зробити поставу дитини красивою

Як зробити поставу дитини красивою

krasivaya-osanka-u-zdorovogo-rebenka
Дуже важливо вчасно потурбуватися цим питанням , адже неправильна постава – це не тільки естетична проблема .

Викривлення хребта і сутулість можуть спровокувати серйозні порушення діяльності внутрішніх органів (у першу чергу негативно відбитися на роботі ШКТ) , також погіршується кровообіг , з’являються труднощі з диханням , розвиваються психологічні комплекси . « Боротися » за красиву поставу дитини потрібно починати в ранньому дитинстві , оскільки після 18 років , коли кісткова система остаточно сформується , небудь міняти буде пізно . Тому потрібно постійно стежити за поставою дитини і своєчасно вживати необхідні заходи щодо її корекції.

негативні фактори

У першу чергу потрібно постаратися усунути фактори , внаслідок яких може розвинутися неправильна постава у дитини.

Меблі . Найчастіше саме меблі (стіл , стілець , парта ) стає винуватицею проблеми , особливо у дітей молодшого шкільного віку . Діти багато часу проводять сидячи за столом (у школі і вдома при підготовці домашніх завдань , а для багатьох улюбленою розвагою стає комп’ютер), тому меблі обов’язково повинна відповідати віку та росту дитини .

Неправильна ходьба. Дуже часто можна побачити дітей , які , що називається , плетуться з нахиленою вниз головою , опустивши і звівши вперед плечі . Не забувайте нагадувати дитині: « випрямляються. Розправ плечі . Підніми голову ». Мотивуйте його тим , що так ходять впевнені в собі люди . Нехай дитина звикає відчувати себе сильним і впевненим у собі – це не тільки позитивно позначиться на поставі , але також на навчанні та відносинах з світом.

Довго стояти – шкідливо! Один з класичних способів покарання – стояння в кутку – може серйозно нашкодити малюкові. Під час тривалого стояння в одній позі дитина втомлюється , починає згинатися і сутулитися. А крім того намагається перенести навантаження на одну з ніг – це також шкідливо , адже маса тіла повинна розподілятися на обидві ноги однаково. Так що шукайте інші способи і методи для затвердження батьківського авторитету . Тим більше , що окрім неправильної постави , у дитини можуть сформуватися неправильні стереотипи і установки. Років через двадцять він почне таким чином псувати поставу вже своїх дітей.

Носить портфель в одній руці? Обов’язково зверніть увагу на те , ЯК дитина носить свою шкільну сумку ( зазвичай вона досить важка) . Неправильно і шкідливо носити тяжкості постійно в одній руці , нахиляючись при цьому в одну сторону. Нехай періодично змінює руку : і втомиться менше, і з поставою проблем не буде.

Рекомендуємо вам придбати детский спортивный комплекс для дома на сайті sportbaby.ua , так ваш малюк зможе щодня займатись спортом та виробляти гарну осанку.

А яка постава у вашої дитини ?

Перевірити вірність постави дитини можна в домашніх умовах. Поставте його впритул до стіни і подивіться стикаються чи зі стіною потилицю , лопатки , сідниці , ікри і п’яти? Якщо – так , то все в порядку. Якщо ні , то намітилися ті чи інші порушення . У тому випадку якщо вони незначно достатньо буде самостійно розробити корекційну програму , і, головне , з щоденною регулярністю виконувати всі її пункти . Це , до речі , корисно робити всім дітям в профілактичних цілях. Але якщо ви побачили , що потрібна значна корекція , зверніться до лікаря- ортопеда або лікаря ЛФК . Вони розроблять спеціальний лікувально- профілактичний курс .
Що можуть зробити батьки

Красива постава – як спосіб життя. Саме від батьків залежить те , якими будуть звички їхніх дітей. Не сваріть дитину за те , що він просиджує годинами перед комп’ютером , візьміть його за руку і поведіть на каток , навчіть грати у футбол , волейбол , рушайте в туристичний похід. Це перша і найголовніша рекомендація – формуйте інтерес до активного способу життя , любов до спорту і рухливим іграм. Самі розумієте , що одними словами тут не обійдеться – покажіть приклад.

Ліжко . Ми вже говорили про робоче місце дитини , не забудьте також про ліжко – в ній дитина проводить 8-9 годин на добу. Спати потрібно на жорсткому ліжку , добре , якщо матрац буде ортопедичним . А от про пухові перини забудьте.

Правильне взуття . Відмовтеся від такої помилкової економії , як покупка взуття « на виріст ». Сьогодні заощадите на нормальної якісного взуття , завтра витратите неміряна кількість грошей на лікування. Причому , як ми пам’ятаємо , страждає не тільки постава , а й внутрішні органи. До речі , якщо у дитини є плоскостопість або він ходить клишоного , обов’язково займіться усуненням цих особливостей і краще , звичайно , робити це під наглядом фахівця . Дані проблеми безпосередньо впливають на неправильне формування постави.

Шкільний портфель . Правильний рюкзак – це той , у якого ортопедична спинка і його можна носити на спині. Знову ж таки – не економте ! Купуйте якісну річ і в хороших спеціалізованих магазинах . До слова , такі речі і служать довше.

Режим праці та відпочинку. Спостерігайте за тим , як дитина готує домашні завдання . Звичайно , дуже важливо , що у нього в зошитах , але стежте також за тим , скільки часу він проводить за столом , завмерши в статичній позі : година , а то й два -три ? Ні в якому разі цього не допускайте ! Через кожні півгодини влаштовуйте фізкультхвилинки . Нехай розімнеться , зробить хоча б найпростіші вправи – це і для мозку корисно , адже в процесі їх виконання він збагачується киснем і , відповідно, швидше міркує.