Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Які існують вітаміни від втоми

Які існують вітаміни від втоми

Величезна кількість людей, що живуть у великих містах, страждають від постійного відчуття втоми і апатії. Вчені встановили, що існує декілька причин, по яких ми часто перебуваємо в такому стані. Однією з них є брак деяких вітамінів в організмі.

Причини виникнення постійного відчуття втоми

  • Знижений цукор крові
  • При ВСД і хронічної втоми нерідко падає в крові рівень цукру.

Ця хвороба жителів мегаполісів називається гіпоглікемія. Справа в тому, що якщо рівень цукру в крові низький, то клітини мозку погано починають забезпечуватися енергією. Це призводить до того, що організм приймається працювати в «економ-режимі». У даному випадку хорошим засобом від втоми буде використання вітамінів групи В у поєднанні з таким мікроелементом, як хром. Допоможуть у цьому продукти, приготовлені з неочищених зерен пшениці, овочі, необроблений рис.

 

Нестача вітаміну В12

Ингода впоратися з швидкою стомлюваністю можуть допомогти певні вітаміни. Від втоми допоможе вживання продуктів, багатих В12. Даний елемент активно бере участь у роботі кров’яних червоних клітин, які транспортують кисень по організму. Без нього величезна кількість енергії витрачається на переробку їжі. «Вітаміни від втоми» містяться в м’ясі, рибі, яйцях, а також молочних продуктах. Дані елементи є і в спеціальних вітамінних комплексах, які допоможуть перемогти підвищену стомлюваність і впоратися з авітамінозом.

Вітамін D

Даний елемент виробляється організмом самостійно. Однак для цього необхідно хоча б півгодини на день приймати сонячні ванни, що не завжди буває можливо. На допомогу приходять препарати, в основі яких лежать спеціальні вітаміни. Від втоми в цьому випадку може допомогти, наприклад, прийом крапель «Аквадетрим». Це досить безпечний препарат, який призначається навіть дуже маленьким дітям. Якщо вітаміну D не вистачає в організмі, то швидше починають «зношуватися» серце, судини. У більш серйозних ситуаціях його недостатній рівень може призвести навіть до онкологічних захворювань. Як ми писали, «вітаміни від втоми» містяться в рибі. Стосується це і вітаміну D. Тому, вживаючи в їжу морепродукти і перебуваючи на сонці, можна не боятися, що виникне така проблема, як авітаміноз.

Вітаміни від втоми. Що ж заважає їх засвоєнню?

Варто знати, що прийом алкоголю вимиває з організму кальцій, цинк, магній, залізо. Зникають під впливом спиртного і всі вітаміни групи В і А. Нікотин руйнівно діє на селен, а також вітаміни А, С, Е. Аспірин і снодійні засоби погано впливають на засвоєння і руйнують вітаміни С, А, D, а також групи В.

Які натуральні вітаміни при втоми слід приймати?

Крім продуктів, описаних вище, недолік цінних речовин можна заповнити за допомогою трав’яних чаїв. Наприклад, велику ложку ягід шипшини заливають склянкою води і протягом 10 хвилин кип’ятять у закритому посуді. Потім отриманий відвар настоюють протягом 12 годин і проціджують. Приймати стоїть по половині або цілому склянці не рідше ніж пару разів на день.