Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Якими бувають причини судом литкових м’язів

Якими бувають причини судом литкових м’язів

Це хворобливе і вкрай неприємне відчуття завжди виникає несподівано, в стані спокою або, навпаки, напруги. Які можуть бути причини судом литкових м’язів?

Венозна недостатність, варикозне розширення вен та інші проблеми, пов’язані з застоєм крові в судинах, можуть супроводжуватися частими спазмами м’язів ніг. Різке скорочення литкових м’язів може бути спровоковано і малорухливим способом життя. Якщо людина мало рухається, не привчена ходити пішки, на роботі весь день сидить або стоїть на одному місці, а вдома в знемозі падає в крісло – все це прямі причини судом литкових м’язів.

А найчастіше спазматичні скорочення м’язів є результатом дефіциту магнію і кальцію в організмі. Лікарі призначають ці два мікроелемента в комплексі з вітаміном D, без якого засвоєння перших двох засобів відбувається в недостатній мірі. Зазвичай ці два мікроелементи поступають в організм з їжею, але будь-який лікар може пояснити, що це лише незначна доза від необхідної.
І тому на додаток до спеціального харчуванню призначаються біологічно активні добавки та лікарські препарати.

Це ті причини судом литкових м’язів, які лежать на поверхні. Насправді причин набагато більше, і вони можуть бути досить серйозними. Ці симптоми можуть супроводжувати таких захворювань, як цукровий діабет, епілепсія, хвороби щитовидної залози, печінки, хребта, а також ускладнень при вагітності. Значить, хворобливе скорочення м’язів може бути приводом до негайного лікарському обстеженню. Якщо дійсно прив’язані до однієї з перерахованих проблем судоми литкових м’язів, лікування буде орієнтоване не на зняття больового синдрому, а на викорінення його джерела.

Як з цим боротися? Чи пов’язано це з хворобою, або причина лише в незручній позі – біль в будь-якому випадку потрібно знімати. Є кілька простих способів, які про всяк випадок потрібно пам’ятати всім. Варто задуматись про профілактичний Массаж уменьшающий боль який виконуе клініка Діалайн. Часто спазми м’язів виникають під час сну. Різко встати з ліжка навряд чи вийде, та це не завжди й потрібно. Краще сісти і потягнути на себе стопу, тримаючись рукою за пальці ніг. Біль доведеться перетерпіти. Коли виникають судоми в литкових м’язах, лікування не буває доступно в ту ж мить, а от прості навички можуть допомогти. Наприклад, легкий пощипувати масаж зведеної в грудку м’язи допоможе послабити спазм. Професійні плавці іноді тримають на плавках заколоту шпильку, щоб у разі судоми – а це часто буває під час плавання – шпигнути зведене місце. Кажуть, допомагає швидко. Цей же метод може допомогти і в звичайній обстановці.

Є ще одна корисна вправа. Встати обличчям до стінки на відстані півкроку, впертися в стіну руками і потроху відсувати ступні назад, на максимальну відстань. Це допоможе зняти судому, та й для профілактики корисно. Багато рекомендують розтирати хворе місце лимоном, розрізаним поперек – лимонна кислота знімає спазм, а при регулярних розтираннях судоми мучать набагато рідше.

І ще раз про найпоширеніші причини судом литкових м’язів – недолік магнію, кальцію і вітаміну D. Вище було сказано, що включенням в раціон багатих ними продуктів не обійтися, доведеться додати лікарські препарати. Але це зовсім не применшує значення повноцінного харчування. У меню щодня повинні бути багаті цими мікроелементами та іншими цінними вітамінами продукти, в першу чергу – курага, родзинки, мигдаль, волоські горіхи. Крім цих ласощів, в раціоні не повинно бути нестачі молочних продуктів – джерел кальцію, а також гречаної каші і бобових культур, містять багато магнію.

Судоми в ногах час від часу бувають практично у всіх, і тому запам’ятати ці нескладні рекомендації буде корисно кожному.